2011 Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme

Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme

Facebook hesabımı kalıcı olarak nasıl silebilirim? Facebook hesap silme nasıl yapılır?  Facebook kullanıcıları için karmaşık bir olan bu durumları hazırlamış olduğum resimli anlatım ile hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

 

Resimlerle anlattığım durumları sırasıyla uygulayarak Facebook hesabınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Adım Adım Facebook Hesap Silme

1.Adım

“Hesap” bölümünden “Yardım Merkezi’ni” tıklayalım.

 

2.Adım

“Yardım Merkezi” bölümünden “Yardım Konularına Göz At” tıklayalım

 

3.Adım

Sağ taraftaki bölümden “Gizlilik” resmine tıklayalım.

 

 

4.Adım

“Gizlilik” simgesine tıkladıktan sonra aşağıdaki “Gizlilik İlkeleri ve İnternet Güvenliği” bölümünden “Hesapları Dondurma, Silme ve Anıtlaştırma” sekmesine tıklayalım.

 

 

5.Adım

“Gizlilik İlkeleri ve İnternet Güvenliği” sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza çıkan pencereden “Hesapları Silme” bölümünden “Hesabımı nasıl kalıcı olarak silerim?” sekmesine tıklayalım.

 

 

6.Adım

“Hesabımı kalıcı olarak silerim?” sekmesine tıkladığımız zaman karşımıza çıkan pencerede kırmıza ile belirttiğim “isteğinizi buraya gönderin” sekmesine tıklayalım.

 

 

7.Adım

“isteğinizi buraya gönderin” sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak. Bu penceredeki “Gönder” butonuna tıklayalım.

 

 

8.Adım

“Gönder” butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak karşımıza. Kırmızı ile belirttiğim yerlere “Şifre” bölümüne şifrenizi yazarak ve “Güvenlik Kontrolü” kodunu girmeniz gerekiyor. Bunları girdikten sonra “Tamam” butonunu tıklayalım.

 

 

9.Adım

“Tamam” butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi pencere karşımıza çıkacak. Gördüğümüz gibi hesabımızın 14 gün içerisinde silineceğini yazıyor. Hesabımıza 14 gün içerisinde giriş yapmamalıyız. Eğer 14 gün içerisinde giriş yapılırsa silme isteğinizi iptal edecektir. “Tamam” butonunu tıkladıktan sonra Facebook hesabınızdan çıkış yapacaktır. Tek yapmanız gereken 14 içerisinde hesabınızdan giriş yapmamanız.

 

2011 Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme İçin Yorum Yap