Bilgisayar Sıcaklığı Ölçme Programları

PC Sıcaklık Problemlerine Çözüm

Kullandığınız bilgisayarda bazen sorunlar yaşabilirsiniz.Yaşadığınız sorunlar hem yazılım kökenli olabilir hemde donanım kökenli olabilir.Oluşan sorunun neden kaynaklandığını anlamak için bazı yöntemlere baş vurmanız gerekir.Çünkü her problem ilk bakışta anlaşılamayabilir.

Bu bilgisayar problemlerinden en sık karşılaşılanlardan biri ise sıcaklık problemidir.Bilgisayar sıcaklık problemlerini anlamak ve çözümler üretebilmeniz için çeşitli araçlara ve yazılımlara başvurmanız gerekmektedir.Biz size iki farklı uygulama sunacağız. Bu yazılımlar HWMonitor ve SpeedFan olacak.

Sıcaklık Ölçme Programları

Bu iki araç uzun saatler boyunca çalıştırılması gereken uygulamalardır. İşte bu yüzden anında çözüm beklemeyin. Bu kadar vakit almalarının bir sebebi ise test edilebilecek herşeyi derinlemesine test etmeleri ve hatta tekrar tekrar test etmeleridir.

HWMonitor ile PC’nizdeki sensörleri takip edebilirsiniz. Çekirdek ve dış sıcaklıkları görmenizi sağlayan bu uygulamaya ilaveten SpeedFan ya da benzeri bir uygulama kullanabilirsiniz. Isıdan kaynaklanan istikrar problemlerine karşı hazırlıklı olursunuz.

Bu bilgisayar problemlerinden en sık karşılaşılanlardan biri ise sıcaklık problemidir.Bilgisayar sıcaklık problemlerini anlamak ve çözümler üretebilmeniz için çeşitli araçlara ve yazılımlara başvurmanız gerekmektedir.Biz size iki farklı uygulama sunacağız. Bu yazılımlar HWMonitor ve SpeedFan

Bilgisayar Sıcaklığı Ölçme Programları İçin Yorum Yap