Bir Windows 7 Tema Paketi Nasıl Yapılır?

Bir Windows 7 Tema Paketi Nasıl Yapılır?

Bir Windows 7 Tema Paketi Nasıl Yapılır? Kendi Tema paketinizi (Themepack) oluşturun. Windows 7 de bir tema paketi oluşturmak için yazımızı okumaya devam edin.

Windows 7, kolay tema ve Masaüstü Arka Planı Slayt gösterisi dahil olmak üzere yeni özellikleri destekler. Artık yama veya sistem dosyaları Windows 7 Temaları oluşturmak ve yüklemek için 3. parti yazılım kullanmak gerekir.

Yeni bir dosya biçimi. Themepack, Windows 7 ile kullanıcılara  tema yardımcısı getirilmiştir. Bir tema dosyası temelde bir cab dosyasıdır. Bu, bazı masaüstü elemanları görünümünü değiştirmek için olanak sağlar. Oluşturmak ya da iki şekilde bir tema dosyasını değiştirmek.

  • Kişiselleştirme değiştirme ya da Denetim Masası ayarları görüntülemek ve ayarları bir tema dosyası olarak kaydedin. Talimatlar için Windows Yardımı’na bakın.
  • Tema ayrıntıları üzerinde daha büyük bir kontrol seviyesi için elle bir tema dosyası oluşturun.
Tema uygulama kullanıcıları için kullanılabilir hale getirmenin yanı sıra arka plan resmi, ekran koruyucu ve simgeler dosyaları, tema dosyası sağlamanız gerekir. Bir tema paketi ile yapabilirsiniz.

Bir tema paketi, aşağıdaki hususları içerir:

  • Slayt gösterisi olamadan veya Duvar Kağıdı.
  • Pencere rengini
  • Sesler
  • Ekran Koruyucusu
LHS bölmesinde unutmayın, Masaüstü Simgeler & Mouse İşaretçileri değiştirebilirsiniz.

Bir tema paketi oluşturmak için:

Masaüstü’nde sağ tıklayın ve Kişiselleştir seçeneğini tıklayın

Varsayılan tema uygulama. Masaüstü duvar kağıtlarını tıklayın. Duvar kağıdı seçin veya istediğiniz duvar kağıtlarını içeren klasörü bulun. Resim konumunu ayarlayın genellikle doldurun veya gerin.Slayt gösterisi zaman aralığını onaylayın ve karıştırmak isteyebilirsiniz. Sonra değişiklikleri kaydedin.

Sonra Windows Color, Sesler ve Ekran Koruyucusu varsa seçin.

Kaydedilmemiş tema olarak göreceksiniz. Temayı Kaydet üzerine tıklayın ve bir isim verin. Sonra sağdan, bu tema üzerine tıklayın ve paylaşım için tema Kaydet seçeneğini seçin. Bir isim verin ve bir Themepack dosyayı kaydedin.

Sadece tema yüklemek için tema paketi üzerine çift tıklayın.

Sıkıştırılmış bir dosya içerisindeki tema paketi dışarıya nasıl çıkartılır?

Bir Windows 7 Tema Paketi Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap