En İyi P2P Dosya Paylaşım Programları

En Popüler Dosya Paylaşım Programları

İnternetin en popüler paylaşım sistemi artık P2P sistemi.İnternet kullanıcılarının kendi aralarında video, müzik, yazılım, ve diğer her türlü belgeyi paylaşabildikleri dosya paylaşım ortamları çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.Peki bu dosya paylaşım programlarının hangileri daha güvenlidir, hangileri daha kullanışlıdır? Sizler için en iyi dosya paylaşım programlarını bir araya getirdik.

Ares

Ares kullanıcıların resim, ses, video, yazılım, belgeler, vb dahil olmak üzere herhangi bir dijital dosya paylaşımına olanak sağlayan açık kaynaklı, ücretsiz dosya paylaşım programıdır.

Ares peer to peer ağı sayesinde artık kolayca dosyalarınızı yayınlayabilir. Sanal topluluğun bir üyesi olarak, arama ve diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan herhangi bir dosyayı hemen indirebilirsiniz. Son sürümlerini BitTorrent ve Shoutcast radyo istasyonları desteği de sağlanmış oldu.Program hem ücretsizdir hemde Türkçe’dir.

BearShare

15 milyonun üzerinde yasal şarkı ve videoları indirmek için en iyi seçeneklerden birisi de BearShare’dir.Programın en önemli özellikleri arasında ücretsiz MP3 müzik indirme, profili, fotoğraf ve müzik paylaşma, iPod ve oyuncuların desteklediği MP3’ler, yeni arkadaşlar edinme imkanı gibi özellikler bulunuyor.Program hem ücretsiz hemde Türkçe’dir.

µTorrent

µTorrent programı dünyanın en popüler BitTorrent istemcilerinden birisidir.Sade ve anlaşılır bir arayüz, µTorrent Remote ile istediğiniz yerden µTorrent’e erişme imkanı, sistem kaynaklarının aşırı kullanımını önler, arka planda sessizce çalışır ve işinizden sizi alıkoymaz, mümkün olan en sorunsuz ve hızlı indirmeleri sağlar, App Studio aracılığıyla yeni özellikler ekleme gibi harika özelliklere sahiptir.Hem ücretsizdir hemde Türkçe’dir.

FrostWire

FrostWire kendisini Hızlı BitTorrent + Gnutella P2P Programı olarak özetlemektedir.Özellikle LimeWire kullanıcılarının alternatfi olarak kullanabilecekleri bir programdır.Tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu olan bu program ile daha hızlı indirmeler yapabilirsiniz.Adware, spyware içermez.iTunes uyumludur ve online sohbet odaları bulunur.

BitTorrent

Video, müzik, oyun vb. her türlü dosyayı yasal bir şekilde bulup indirebileceğiniz adreslerden birisi de BitTorrent uygulamasıdır.BitTorrent hızlı bir şekilde yüksek kalitede dosya paylaşımları yapabilmeniz için gerekli ortamı sizlere hazırlıyor.Program gelişmiş seçenekler ve dosya indirirken ihtiyaç duyabileceğiniz özellikler ile dilediğiniz ayarlamaları yapabilmenize imkan tanımaktadır.

En İyi P2P Dosya Paylaşım Programları İçin Yorum Yap