En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Programları

Veri Kaybına Son

Neredeyse bütün bilgisayar kullanıcılarının başına gelebilen bir durum da veri kaybıdır.Yapılan yanlışlardan, yazılım hatalarından veya virüs sorunları yüzünden kaybedilen veriler her bilgisayar kullanıcısının ortak problemlerinden birisidir.

İşte bu veri kaybının önüne geçecek ve kaybettiğiniz verileri getirecek en iyi 10 veri kurtarma programını sizlere sunuyoruz.Üztelik hepsi ücretsizdir.

10.Avira UnErase Personal

Avira UnErase ile yanlışlıkla veya bir virüs enfeksiyonu, hatalı yazılımlar sonucu sabit diskinizden silinen verileri kurtarmanız mümkün. Desteklenen dosya sistemleri arasında FAT16, FAT32, NTFS4, NTFS5 bulunmaktadır.

 

9.Glary Undelete

Glary Undelete güçlü bir FAT ve NTFS dosya sistemleri için dosya kurtarma programıdır. SHIFT+Delte tuşu ile Geri Dönüşüm Kutusu’ndan boşaltılmış dosyaları geri getirecektir. Hatta virüs ve zararlılar yüzünden silinmiş dosyaları da kurtarmaktadır.FAT, NTFS, NTFS + EFS dosya sistemlerini destekelmektedir.

 

8.ADRC Data Recovery Software Tools

Ücretsiz olan bu program acemi kullanıcılar için son derece basit arayüzü içeriyor. Yazılım ile kolaylıkla veri kurtarabiliyorsunuz.Kritik kurtarma işlevlerini basit bir şekilde yapabiliyorsunuz. Yedekleme dosyaları, disk imajları, sabit diskin bozuk kesimleri, yedek kopya dosyaları üzerinde tam kontrol sağlamanızı sağlayacak.

 

7.FreeUndelete

FreeUndelete, Windows Geri Dönüşüm Kutusu’u da dahil olmak üzere silinmiş dosyaları geri getirir.  NTFS 1.0, NTFS 2.0, FAT12, FAT16 ve FAT32 dosya sistemlerini (Windows Vista, XP, 2000 ve NT için varsayılan) desteklemektedir.

 

6.Undelete Plus

Undelete Plus yazılımı FAT 12 / 16 / 32, NTFS ve NTFS5 dosya sistemlerini destekler.Önemli belgeler, fotoğraflar, video, müzik ve e-postaları kolayca kurtarır.Geri Dönüşüm Kutusu’ndan boşaltılmış verileri de kurtarır.Sabit disk bölümleme hatasından sonra kaybolan dosyaları da kurtarır.Sabit diskler, USB Thumb Sürücüler, Kamera Media Kartlar, Disket ve diğer depolama aygıtlarından dosya kurtarabiliyor.

En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Programları İçin Yorum Yap