Facebook’ta Popüler Olmanın Yolu

Facebook’ta Nasıl Beğenilirsiniz?

Facebook kullanıcılarının en çok beğenilen kişi yada paylaşımlarının en çok yorumlanılan kişisi olmayı çok istemesi doğaldır.Çünkü sosyal bir ortam olan Facebook’ta sizinde sosyalleşerek en popüler kişi olma hakkınız var.Peki Facebook’un en çok beğenilen kişisi nasıl olacaksınız? Bu sorunun cevabını Facebook’un vermiş olduğu verilerden bulacaksınız.

Facebook elde ettiği verilerle hangi iletilerin daha çok beğenildiğini ve hangi iletilere daha çok yorum bırakıldığını belirledi.Bu verilere göre en çok beğenilen iletilerin, içerisinde “sen” kelimesi geçen ve müzik yada sporla ilgili iletiler olduğu ortaya çıktı.Ayrıca aileler ile ilgili iletiler yerine kendiniz ile ilgili iletiler yazmak daha çok ilgi çekiyormuş.

En çok beğeni alan iletiler, uzun oluyor ve geçmiş zaman ya da gelecek zamanda yazılmıyor. Bu en çok beğenilen iletilerde, Facebook’un açıklamasına göre zaman kipi bulunmuyor. Ayrıca Facebook başka bir noktaya daha dikkat çekiyor, iletilerinizde olumsuz şeyler söylerseniz daha az beğeniliyorsunuz ancak daha fazla yorum alıyorsunuz.

Facebook’ta Popüler Olmanın Yolu İçin Yorum Yap