Gelişmiş Ücretsiz Puzzle Oyunu (Peggle Extreme)

Rekor Canavarı Puzzle Oyunu

Yine Steam yine ücretsiz dev bir oyun.Steam tarafından oyunseverlere armağan edilen bu ücretsiz oyun rekor canavarı olarak karşımıza çıkıyor.Bu oyunun ilk dikkat çekici tarafı PC ve Mac sürümlerinin 50 miyondan fazla indirilmiş olmasıdır.

Steam’in bu rekorlar kıran oyunun ismi ise Peggle Extreme‘dir.Bu oyunun aldığı ödülleri duyunca inanamayacaksınız.  Eurogamer’dan 9, IGN’den 9, PC Gamer’den, Official Xbox Magazine’dan 9.5 ve Metacritic’ten 8.5 gibi çok yüksek puanlar almayı başaran bir oyun.Ayrıca Peggle Extreme, 2007’de Game Developers Choice Awards’ta, “En iyi indirilebilir yapım”ödülünü kazanmıştır.

Peki Peggle Extreme oyunu nedir? Bu oyun bir puzzle oyunudur fakat diğer puzzle oyunlarından çok farklıdır.Tıpkı “Tilt” gibi pek çok aksiyon ögesini içinde başarılı bir şekilde bulunduran bir oyundur.Aynı zamanda bu oyunun “Depresyonu yüzde 45 oranında azalttığı” üniversite araştırmaları ile iddia edilmiştir.

Oyun Windows 2000, XP, Vista, 7 sistemlerini desteklemektedir.En düşük sistem gereksinimleri ise 256 MB RAM, 700MHz, DirectX:7.0 olmalıdır.

Bu oyunu indirmek için, Steam’e üye olmanız gerekiyor.Aşağıdaki linke tıklayarak üye olup daha sonra oyunu indirebilirisiniz.Eğer zaten ben üyeyim diyorsanız aşağıdaki linke tıklayın oyunu yükleyin.

Peggle Extreme İndir

Gelişmiş Ücretsiz Puzzle Oyunu (Peggle Extreme) İçin Yorum Yap