Gereksiz Programları Kapatma

Gereksiz Uygulamaları Kaldırın

Bilgisayarınızın yavaşlamasındaki en önemli nedenlerden birisi de RAM’e fazla yüklenilmesidir.Aynı çalışan birden fazla uygulama RAM’i fazlasıyla yoracağı için bilgisayarınız yavaşlayacaktır.Bu uygulamalar sadece RAM’i yormakla kalmaz aynı zamanda işlemci kaynaklarını da tüketir.

Bilgisayarınızda kullanılacak önbellek alanının kalmaması demek sabit diskinizin dolu olduğu anlamına gelir.Ya geniş bir sabit disk ekleyin ya da sabit disklerinizden birisini, tercihen SSD olanını sadece işletim sistemi ve uygulamalar için kullanın.

Bilgisayarımızdaki gereksiz uygulamaları kaldırıp hızımızı artırmamız gerektiğini biliyoruz artık.Gerekesiz uygulamarı kaldırmaya başlayalım.Gereksiz uygulamaları kaldırmak için öncelikle Denetim Masası altından Program Ekle ve Kaldır seçeneğine gelmeniz gerekiyor. Buradan hangi uygulamanın ne kadar yer kapladığını da görebilir ve gereksiz yere çalışan uygulamaları kaldırabiliriz.

Gereksiz Programları Kapatma” İçin 2 Cevap

  1. BİLGİSARAYDAN silmeyi yapabiliyorumda sayfanın üstündeki googleden seçdiğim eklentileri, silemiyorum denemek icin almişdım teşekkür şimdiden

Gereksiz Programları Kapatma İçin Yorum Yap