Google Chrome İle Arama Sonuçlarını Kaldırma

Arama Sonuçlarını Yönetin

Google’un arama sonuçlarındaki başarısı tartışmasızdır fakat bazı açıklarında bulunduğu göz ardı edilemez.Google’un arama sonuçlarını nasıl oluşturduğu yönüyle ilgilenenler bu açıklardan en iyi şekilde faydalanıp Google’ı aldatmayı başarabiliyorlar.Bu aldatmanın sonucu olarakda kendi içeriklerini kaliteli yada kalitesiz olsun farketmeksizin üst sıralarda çıkarıyorlar.

Webspam olarak bilinen bu sonuçları kaldırmada Goole şimdiye kadar kendi teknolojisini kullanıyordu fakat bundan sonra kullanıcılardan da yardım alacak. Bu yardımı ise Google Chrome üzerinde çalışan bir eklenti ile sağlayacak.Bu eklenti sayesinde istediğiniz arama sonuçlarını kaldırabileceksiniz ve dilediğiniz zamanda tekrar engeli kaldırabileceksiniz.

Personal Blacklist adlı eklentiyi yükledikten sonra arama sonuçlarınızın hemen altında siteleri bloklamak için bağ-lantı göreceksiniz.Hangi sonucun altındaki bağlantıyı tıklarsanız o arama sonucu artık sizin sonuçlarınız arasında yer almamış olacaktır.Ayrıca bu bloklamanız Google’a rapor edilecektir.Bu raporunuz doğrultusunda Google o siteyi inceleyecektir ve kalitesiz bir içeriğe sahip olduğunu görünce de aramalarda alt sıralarda çıkartacaktır.

Türkçe sürümü de olan Personal Blacklist adlı Chrome eklentisini şu adresten indirebilirsiniz.

Google Chrome İle Arama Sonuçlarını Kaldırma İçin Yorum Yap