Google Chrome’da Gizli Pencere Nasıl Kullanılır?

Chrome İle Gizli Sörf

İnternette sörf yaptığınız zaman tarayıcılar genellikle gezindiğiniz bütün kayıtları belleklerinde tutarlar.Ve bu kayıtları yani ayak izlerinizi toplayarak başkalarının da bu bilgilere ulaşmasını sağlar.Ancak geride iz bırakmadan da internette sörf yapabilirsiniz.

Google Chrome size internette görünmeden gizli bir şekilde sörf yapma imkanı sunuyor.İnternette gezindiğiniz vakit bilgilerinizin toplanmasını yani ayak izlerinizin belli olmasını istemiyorsanız yapmanız gereken Google Chrome’un gizli pencere seçeneğini kullanmak.

Google Chrome’un sağ üst köşedeki anahtar seçeneğine tıkladığınızda Yeni gizli pencere  seçeneğini göreceksiniz.Buraya tıklayarak yeni bir pencere açın ve sörf yapmaya başlayın.Artık bilgileriniz kayıt altına alınmayacak.İnternet üzerinde üzerinden kimsenin bu izlere ulaşmasını istemiyorsanız gizli pencereyi CTRL + Shift + N tuş kombinasyonu ile de açabilirsiniz.

Google Chrome’da Gizli Pencere Nasıl Kullanılır?” İçin 11 Cevap

  1. ama internet sağlayıcıları veya işverenler gizli pencere açsakda göremezlermi? bir başka soru: sade google chromun mu gizli modu iz bırakmıyor yoksa diğer tarayıcılarında gizli modu iz bırakmazmı?

  2. Gizli pencere kullanımının amacı, kullandığınız bilgisayardan girdiğiniz bilgilere ulaşılmasını engellemektir. Hangi tarayıcı olursa olsun gizli pencere kullanımı her zaman gizlilik sağlar, girmiş olduğunuz siteler, bilgiler tarayıcı geçmişinde gözükmez.

  3. benim tarayıcı geçmişimde gözükmek ama internet sağlayıcıları yada işverenler göremezmi dikkat edin diyorya Ziyaret ettiğiniz sayfaları izleyen İnternet servis sağlayıcıları veya işverenler

  4. Yani biri gizli pencereden suç işlese veya gizli pencereden insanların banka hesaplarını çalsa bulamazlar mı ?

  5. Sade girdiğim bilgisayardan bilgiler gözükmek diorsan İnternet üzerinde üzerinden kimsenin bu izlere ulaşmasını istemiyorsanız gizli pencereyi CTRL + Shift + N tuş kombinasyonu ile de açabilirsiniz. bu nası oluo başkalarıda göremez dio internet sağlayıcıları göremezmi Allah aşkına soyle

  6. arkadasım sadece kullandıgın bilgisayarda nerye girdiğini kimse göremez dio. tarayı gcmisine bakıldıgında senin nerelere girdiğin görünüo ya hani, iste bu gizli pencereyi kullanınca o tarayıcı gecmisine girdiğin siteler kaydedilmio cavladın sen onu ??

  7. mesela gizli pencere açıp banka şifresini falan yazdım alışveriş yaptım hackerler ben gizli pencere açtığım için bilgilerime ulaşamazlarmı?Yani hesabımın şifresini çalamazlar mı?

  8. Gizli pencere kullanılan bilgisayar üzerinden gizlilik sağlar. İnteraktif bankacılık kullanmanız zaten güvenlik içerisinde oluyor. Ali arkadaşımız son kez söylüyorum. Gizli pencere sadece kullandığın bilgisayar da tarayıcının geçmişinde gözükmesini engeller. Bunun dışında herhangi bir gizlilik sağlamaz.

  9. irternet sağlayıcıları derken kimler yani bizim kablolu kablomuzun bağlı olduğu adam bizim naptımızı görebilirmi

Google Chrome’da Gizli Pencere Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap