Google Earth Hızlı Kullanım ve Görüntü Özellikleri

Google Earth Turbo

Google Earth’ı hızlı bir şekilde kullanmak için Google Earth’ın Turbo özelliğini kullanın.Google Earth’da hedefa daha çabuk ulaşmak istiyorsanız “Araçlar – Seçenekler”de bulunan “Gezinme” sekmesinden hızı değiştirebilirsiniz.

Google Earth ile standart görünüme geçin

Google’nin standart görünümüne geçiş yaparak görüntü ve açıyı düzenleyebilirsiniz.Google Earth’de bir müddet gezindikten sonra görüntü yönü ve açısı muhtemelen değişecektir. Görüntüyü manuel olarak düzeltmek yerine N tuşuna basarak kuzeye ayarlayabilir, R tuşuyla da açıyı sıfırlayabilirsiniz.

Google Earth istatistiklerini kapatın

Google Earth da diğer Google servisleri gibi kullanım istatistiklerini Google’a gönderiyor. Eğer istatistik gönderimini kapatmak isterseniz yapmanız gereken “Araçlar – Seçenekler”de bulunan “Genel” sekmesinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Earth ile orjinal resimleri görün

Google Earth görüntülerine çok daha detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.Bazı görüntüler göründüğünden çok daha fazla detaya sahip olabilirler. Bu fotoğraflara daha detaylı bakmak için yapmanız gereken yan tarafta bulunan “Katmanla” kısmından “Diğer – DigitalGlobe Kapsamı”nı seçmek. Bu şekilde fotoğrafın çekim tarihi ile ilgili bilgi alabilir, hatta var ise orijinal fotoğrafı da görebilirsiniz.

Google Earth ile standart görünüme geçin

Google Earth Hızlı Kullanım ve Görüntü Özellikleri” İçin Bir Cevap

Google Earth Hızlı Kullanım ve Görüntü Özellikleri İçin Yorum Yap