Google’a Rakip Yeni Arama Motoru Blekko

Yeni Arama Motoru

Google’ın arama motorları üzerindeki hakimiyeti tartışmasız ancak bu defa Google’u zorlayacak türden bir arama motoru gündemde.Aram motorlarının her geçen gün daha fazla önem kazanmasından sonra bu alanda bir çok arama motoru geldi karşımıza ancak bu defa gelen arama motoru diğerlerinden farklı.Bu arama motorunun adı blekko.

Blekko.com için tıklayınız….

Arama motoru demek interneti yönetmek ile neredeyse aynı anlama geliyor.Çünkü rama motorları artık internet sitelerinin kaderlerini belirleme konusunda en büyük paya sahip.Bu işi en iyi Google’un yapıyor olması bir gerçek fakat esaslı rakiplerinden her geçen gün çıkıyor olması da sevindirici.İşte bunlardan birisi blekko….

Blekko.com İle Yapabilecekleriniz

Blekko.com bugünden itibaren hizmet vermeye başladı.Blekko.com yaklaşık 3 yıldır yapım aşamasındaydı ve en sonunda tamamlanarak kullanıma sunuldu.Blekko.com’un toplam maliyeti ise  24 milyon doları buldu.Blekko’nun en büyük avantajı ise Google’a karşı  Wikipedia’a benzer sosyal sitemi olacak.

Blekko.com ile sadece arama yapmayacak aynı zamanda motorun sonuçlarını değiştirecek düzenlemeler de yapabilecek.

Devamı 2. sayfada…

Google’a Rakip Yeni Arama Motoru Blekko” İçin Bir Cevap

  1. test ettim beş para etmez googleye rakip makip cıkamaz mesala “telefon” diye aratırsan buluyo”tlekfon” dedinmi sacma sapan seyler veriyo googleye yazdınmı telefonmu demek istedin diyo ve artı mesala sahibinden com icinde bunu test edin sahibinden com kendi arama moturu bulamazken googlede gelişme aramadan sahibinden com icinde ara deyin hepsini listelesin kolay gelsin

Google’a Rakip Yeni Arama Motoru Blekko İçin Yorum Yap