Görev Yöneticisi Ayarları ve Kişiselleştirme

Görev Yöneticisi

Görev Yönetici bütün bilgisayar kullanıcılarının bildiği ve kullandığı bir özellik değil.Özellikle yeni bilgisayar kullanıcıları bu özellikten bi haberdir.Eski bilgisayar kullanıcıları ise görev yöneticisini bilindiği üzere başı sıkışınca kullanır.Genellikle kapatmaya çalıştığınız bir program kapanmıyorsa ilk iş olarak görev yöneticisini açar oradan da bu programın çalışmasını sonlandırırız.

Görev yöneticisini açmak için klavye üzerinden Ctrl + Alt +Delete tuşlarına aynı anda basmanız yeterli…

Peki çok kullanışlı olan Görev Yöneticisini kendinize göre kişiselleştirebileceğinizi biliyormusunuz?

Görev Yöntecisini Kişiselleştirme

Görev yöneticisini açtığınızda İşlemler sekmesinde o andaki kullanıcıya ait çalışan tüm uygulamaların listelendiğini göreceksiniz. Fakat eğer Görünüm’ü ve ardından Sütun Seç’i tıklarsanız, bu uygulamalara ait hangi bilgilerin görüntüye dahil olacağını kendiniz seçebilirsiniz. Microsoft‘un burada seçebileceğiniz sütunların ne anlama geldiğini anlatan özel bir sayfası bile var.

Aynı yukarda yaptığınız gibi diğer sekmeler için de bu özelliği kullanabilir ve kendinize ait özel görünümler oluşturabilirsiniz. Ama sizin istediğiniz Görev Yöneticisi‘nin renk şeması ve görselliği üzerinde bazı değişiklikler yapmaksa, bunun için Windows’un sunduğu imkanlar yeterli olmayacaktır. Bu yüzden ücretsiz bir uygulama olan Task Manager Modder‘ı buradan indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Görev Yöneticisi Ayarları ve Kişiselleştirme İçin Yorum Yap