IE 9 da Uyumluluk Görünüm (Modu) Kullanma

IE 9 da Uyumluluk Görünüm(Modu) Kullanma

IE 9 da Uyumlu Görünüm (Uyumluluk Modu) Kullanma. Windows Internet Explorer’ın önceki sürümleri için tasarlanan web siteleri Internet Explorer 9‘da düzgün görüntülenmeyebilir. Bununla birlikte, genellikle Uyumluluk Görünümü (Uymluluk Modu) adı verilen bir özellikten yararlanarak web sitesinin görünümünü iyileştirmek mümkündür.

IE 9 da uyumlu görünüm nasıl kullanılır?

Uyumluluk Görünümü’nü açtığınızda, görüntülemekte olduğunuz web sitesi önceki bir Internet Explorer sürümünü kullanıyormuşsunuz gibi görüntülenir.

Internet Explorer uyumlu olmayan bir web sayfasını tanıdığında, Adres çubuğunda Uyumluluk Görünümü (Uymluluk Modu) düğmesini görürsünüz. Uyumluluk Görünümü’nü açmak için, Uyumluluk Görünümü (Uymluluk Modu) düğmesini tıklayarak çerçeve   görünümündeki simgeyi düz renk haline getirin.

Uyumluluk modu düğmesi

Şu andan itibaren, bu web sitesini her ziyaret ettiğinizde site Uyumluluk Görünümü’nde görüntülenir. Ancak, web sitesi geçerli Internet Explorer sürümünde doğru görüntülenmek için güncelleştirilirse, Uyumluluk Görünümü otomatik olarak kapatılır.

Not:

  • Tüm web sitesi görüntü sorunlarının nedeni tarayıcı uyumsuzluğu değildir. Internet bağlantısındaki kesilmeler, yoğun trafik veya web sitesindeki sorunlar da bir web sitesinin görüntülenmesini etkileyebilir.
  • Bilgisayarınız, okul veya resmi kurum gibi bir kuruluşta veya bir iş yerinde bulunan ağın bir parçasıysa, kuruluşunuzun sistem yöneticisiGrup İlkesi’ni kullanarak tüm web siteleri için Uyumluluk Görünümü’nü etkinleştirmiş olabilir. Web sitesi düzgün görüntülenmiyorsa, Uyumluluk Görünümü düğmesini  kullanarak Uyumluluk Görünümü’nü kapatabilirsiniz.

IE 9 da Uyumluluk Görünüm (Modu) Kullanma İçin Yorum Yap