iPhone Nasıl Bozulur?

iPhone Bozulur Mu?

En pahalı telefonlar olarak karşımıza çıkan iPhone’lar sigorta şirketleri tarafından da sigortalanan bir telefon.Çok pahalı olması itibari ile kullanıcıların işi sağlama alıp garanti altına alması çok doğal.Ancak en pahalı bu akıllı telefonların bozulma nedenlerine baktığımız da teknik nedenlerden daha çok garip nedenlerle karşılaşıyoruz.

Sigorta şirketlerinin verdiği bilgilere göre çok talihsiz olaylarla karşılaştıklarını ve en çok sıvı hasarı, kırık ekranlar ve hırsızlık ile karşılaşılıyor.

En Sık Raslanan Bozulma Nedenleri

Bu gibi sorunların nasıl oluştuğu ise işin en ilginç tarafı.

Sıvı hasarında en çok karşılaşılan durumun telefon üzerine sıvı dökülmesi olduğu sanılıyor fakat bu kanı yanlış; en sık sıvı hasarı kullanıcılar telefonlarını tuvalete düşürdüğünde gerçekleşiyor. Özellikle kadınlar, bu konuda erkeklere nazaran daha başarılı.

Cebinde unutup, telefonu çamaşır makinesinde bozan dalgınlar da oldukça fazla…

iPhone’lar partilerde de zarar görüyor, üzerine kusanlar mı istersiniz, yoksa iPhone Dock’unda bıraktığı telefonu yerinde bulamayanlar mı?

Ekran kırmada kedilerin üzerine yok.Evde bir kediniz var ise telefonu ortalıkta bırakmayın.Çünkü kediler telefon çaldığı veya titrediği anda telefonu tırmalayabiliyor veya yere atabiliyor.

En çok rastlanılan konulardan birisi de yere düşürmeler.Bunun içinde çok basit bir çözüm bulunmakta.Bu çözüm adı ise kılıf…Asansör boşluğuna düşürülen sayısız iPhone için bu da bir çözüm değil. Siz siz olun asansörde konuşmayın, sinyal zayıfsa kapıya yaklaşmayın. Asansör ile duvar arasından kayıp giden telefonlar arasına sizinkisi de katılmasın.

iPhone Nasıl Bozulur? İçin Yorum Yap