iPhone Tuş Kilidi Nasıl Kırılır?

iPhone Kilidini Kırın

iPhone kullanıcıları güvenlik açığıyla karşı karşıya kalmış durumda.Bu gübvenlik açığı ile karşı karşıya gelen kullanıcılar ise Apple iOS 4.1 kullanan iPhone kullanıcıları.Çünü Apple iOS 4.1 sistemi kurmuş olan iPhone kullanıcıları şifrelemiş oldukları telefonu aslında şifresiz telefonlar ile aynı konumda.

iPhone telefonlardaki bu açık Apple iOS 4.1 sürümü ile geliyor ve şifreyle kilitlenmiş iPhone telefonu açabilmeyi mümkün kılıyor.Şifrelenmiş tuşları açmak ise çok basit.Tek yapmanız gereken belli tuşlara belli bir sıraya göre basmak.

Şifreli Telefon Nasıl Açılır?

Şifreli tuş kilidini açmak için ilk önce, nümerik klavyede bulunan acil arama tuşuna basmalısınız. Daha sonra yapmanız gereken üç kere kare (#) tuşuna basmaktır.Ardından arama tuşuna basıp, üst kısımdaki kilit tuşuna hemen basarsanız şifreli tuş kilidinin açıldığını göreceksiniz.

Bu şekilde tuş kilidini açtığınız takdirde adres defterine ulaşabilirsiniz ve geçmiş aramaları görebilirsiniz.Apple bu açık hakkında herhangi bir açıklama yapmadı ancak tekrar hatırlatalım bu açık sadece iOS 4.1′de bulunmakta.

iPhone Tuş Kilidi Nasıl Kırılır?” İçin Bir Cevap

iPhone Tuş Kilidi Nasıl Kırılır? İçin Yorum Yap