Live Kernel Event Hatası

Live Kernel Event Sorunu.

Live Kernel Event sorunu ile bir çok kullanıcı karşılaşmıştır. Live Kernel Event sorunu ile ilgili bir örnek üzerinden sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Live Kernel Event sorunları ile ilgili şunu söylemek isterim ki, bu sorunun en büyük sebeplerinden birisi sürücü güncelleştirmelerinden kaynaklanıyor. Bende özellikle bu sebepten dolayı sizlere bu konu ile ilgili gerekli bilgileri vermeye çalışacağım. Umarım yardımcı olur.

Live Kernel Event Hatası

Video donanım ile ilgili bir sorun. Windows’un düzgün çalışmayı durdurmasına neden oldu.

OS Version 6.06002.2.2076.2
Yerel Id 1033

Açıklamaya yardımcı Dosya sorun (bazı dosyalar artık kullanılamıyor olabilir).

WD-20080526-.dmp
sysdata. xml
Sürüm. txt

Bu dosyaların geçici kopyasını görüntüle

UYARI: Bir virüs veya başka bir güvenlik tehdidi neden olduysa, dosyaların bir kopyasının açılması bilgisayarınıza zarar verebilir.

BCCode 117
BCP1 83E5D468
BCP2 88809F80
BCP3 00000000
BCP4 00000000

OS Version 6_0_6000
Servis Paketi 0_0
Ürün 768_1
Sunucu Bilgisi: 16689a51 0ccf-46b6-ac4a-da40efa7abc4

Sorunun Çözümü

 • BCCode: 117 Genellikle bir görüntü sürücüsü (video) sorunu için sistem sürücü güncelleştirmelerini kontrol etmeniz gerekiyor. PC den video kartı çıkarın ve yeniden yerleştirin  “On-board”. Belki bir yedek kartı gereklidir.
 • Gerekirse, Ağ Desteği ile Güvenli Mod Boot olarak çalıştırabilirsiniz.  F8 (Bazı sistemler de F12) tuşuna basın.

Sürücü Güncellemesi:

Sürücü güncellemeleri için DriverView ücretsiz programını sisteminize yükleyerek, sürücü listesin de bilgiler görüntülenir: Sürücü yedekleme adresi,açıklama,versiyon,ürün adı,sürücü yayın şirketi ve daha fazla bilgiler verilir. Sisteminizdeki sürücü güncelleştirmeleri ile ilgili bir sorun olabilir. Burdan DriverView programını indirin ve güncellemeleri kontrol edin. DriverView programı tüm işletim sistemleri için uygundur. DriverView 64 bit için.

Sürücüler “Sistem Maker” fallbacks gibi “Device Maker” gücellemelerini kontrol edin.

 • “Kontrol Paneli – Aygıt Yöneticisi – Ekran Adaptörü” (Control Panel – Device Manager – Display Adapter) “Video Adaptörü” (Video Adapter) çift tıklayın ve sürücü sekmesinde ki sürüm bilgisini not edin.
 • Sonra Sürücü Güncelleme: Video Adapter sürücüsü üzerinde sağ tıklayın ve “REEBOOT”(Yeniden başlatma)işlemini yapın. Bunu yapmanız ile sürücü yığını yenilenir.
 • Ağ için Tekrar – Ağ Kartı (NIC), Wifi, Ses, Fare ve klavye,  kendi yazılım ve sürücüleri, diğer önemli aygıt sürücüleri mevcuttur. System Makers(Sistem Maker) sitesi örnek (Dell,HP,Toshiba)
 • Sistem Maker sitesi (örnek olarak Dell, HP, Toshiba) (geri alma) ve ardından Aygıt Maker(Device Maker) sitesine gidin
 • Realtek, Intel, Nvidia, ATI örnek olarak en son versiyonu. BIOS, Chipset ve yazılım arayın Sistemi Maker sitesinde sürücü güncelleştirmeleri vardır.
 • Sürücüleri nereye kaydettiysek, her kurulumdan sonra Admin Panelini Çalıştırın “REBOOT”(Yeniden başlatma) yapın.
 • “Aygıt Yöneticisi (Device Manager) sürekli kontrol edin. Sürücüler sekmesi yüklemekte olduğunuz versiyonları gösterir.
 • Bazı sürücüleri yüklemeden önce (özellikle ses sürücüleri) geri alma işlemi yapılabilir. Sürücü yüklemesinin tekrar yapılması için sürücü üzerine tıklayarak “REBOOT”(Yeniden başlatma) işlemi yapın. iğer sürücülerin de yüklü olduğundan emin olun ve güncelleme yapılmayan sürücüler için “REBOOT” işlemini tekrar yapın.
 • Tekrar “Device(Aygıt) Makers, BTW Device Maker taraycılarını çalıştırmayın (Do not RUN), modeline göre elle kontrol yapın.
 • Elle kontrol yapmak için sürücü sitesini burdan ziyaret edebilirsiniz.
 • Vista Aygıt Yöneticisi Nasıl Yüklenir?. Burdan resimli anlatım yazımız ile yapabilirsiniz.
 • Sürücülerini güncelleştirmelerini el ile yaptıktan sonra, “Windows Update” devre dışı bırakın.Windows Update açık ise genellikle sürücü kurulumunu engeller.

Live Kernel Event Hatası” İçin Bir Cevap

 1. Anakart:msi h110m gaming soket 1151 ddr4 işlemci:ıntel core i3 6098 3.6ghz ram:hyprex 8 gb fury black ddr4 ekran kart:asus gtx750 ti ocz 120gb ssd yeni toplanmış bilgisayar ben devamlı live kernel event sorunu yaşıyorum

Live Kernel Event Hatası İçin Yorum Yap