Not Defteri Nasıl Açılır?

Not Defteri Kullanımı

Not defteri Windows işletim sistemlerinde bulunan küçük bir kelime işlemcidir.Bu not defteri ile adı da üstünde olduğu gibi önemli notlarını alabileceğiniz bir uygulamadır.Bilgisayarınızda alabileceğiniz bütün notları bu kelime işlemci vasıtası ile alabilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirisiniz.

Çok büyük işler için değil küçük notlar için kullanışlı olan bu uygulamayı kullanabilirsiniz.Daha büyük işler için yani profesyonel anlamda çalışmalar yapmak için Word, Notepad++ gibi programlardan faydalanmalısınız.

Not defterine bilgisayarınızdan nasıl ulaşacağınıza gelince ise; “Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Not Defteri” yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz.

Not defterini sadece not yazmak için değil aynı zamanda.txt uzantılı metin dosyalarını açmada ve web sayfalarının program kodlarını düzenlemede kullanmanız mümkündür.Küçük ama çok faydalı olan bu uygulamayı kullanmayı alışkanlık haline getirseniz iyi edersiniz.

Not Defteri Nasıl Açılır?” İçin 3 Cevap

  1. araçlar içindeki takvim aktif göründüğü halde masa üstüne attığımda aktif görünmümüyor ne kadar uğraştım aktif hale getiremedim.yarımcı olursanız sevinirim

Not Defteri Nasıl Açılır? İçin Yorum Yap