Program Yanıt Vermediğinde Ne Yapmalı?

Bilgisayarınız Yanıt Vermiyorsa

Bazı zamanlar bilgisayarınızda bir programı çalıştırmak istediğinizde program size yanıt vermez ve bilgisayarınızı kasmaya başlar.Bu kasma sonucunda bilgisayarınız sizin uygulamak istediğiniz hiçbir komuta da cevap vermez.Bu durumun geçici olduğunu bilin ve yapmanız gereken iki adımı uygulayın.İşte yapmanız gerekenler;

  1. Bilgisayarınız kilitlendi ve cevap vermiyorsa bir süre hiçbirşey yapmadan bekleyiniz.Bilgisayarınızın o komutu yerine getirmesini bekleyin çünkü bilgisayarınız o komutu yerine getirmeye çalıştığı için hiçbir komuta cevap vermez.Bunun için bilgisayarınıza biraz zaman verin ve o komutu yerine getirmesini bekleyin.
  2. Bilgisayarınızın komuta cevap vermesini bir müddet bekledikten sonra komutlara cevap verdiğine bakmak için kontrol ediniz.Bu kontrol çok basittir ve farenizi oynatarak öğrenebilirsiniz.Farenizin oku bilgisayar ekranında hareket ediyorsa sorun yok demektir.Eğer klavyenin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek İçinse “NUM LOCK” tuşuna basın ve ışığının yanıp yanmadığını kontrol edin.

Eğer bu kontrolleri yaptığınızda bilgisayarınız yanıt vermiyorsa yapmanız gereken bilgisayarınızı yeniden başlatmaktır.

Program Yanıt Vermediğinde Ne Yapmalı? İçin Yorum Yap