Sabit Sürücü Bad Sector Tarama ve Onarma

Sabit Sürücü Bad Sector Tarama ve Onarma Programları

Sabit sürücü çöktüğünde tüm verilerimizi kaybeden binlerce kullanıcı vardır. Teknoloji geliştikçe sorunlar için daha çok çözüm yolları ortaya çıkıyor. Sabit sürücü bozulmalarında veya çökmelerin de karşımıza Bad Sector (bozuk sektör) çıkar. Bad Sector Nedir? Bad Sector onarma ile ilgili daha önceden bir paylaşım yapmıştım. Şimdi daha kapsamlı bir şekilde bu sorununuz için yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu yazımda Bad Sector için tarama ve rapor üretecek ücretsiz bir Windows 7 Surface Scanner (Yüzey Tarayıcı) hakkında konuşacağım. Bu program bozuk kısımları düzeltmez ama sadece bunları size bulur. Zaten diğer yazım da Bad Sector onarma ile ilgili bilgi vermiştim.

Aşağıdaki indirme linkinden programı indirin ve indirdiğiniz dosyayı kurmak için çalıştırın. I Agree butonuna tıklayın ve programı kurun. Sonra program arayüzü karşınıza çıkacaktır.

Öncelikle Sabit Disk’i monte etmek etmek gerekir. İşlemi başlatmak için Mount butonuna tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra sabit sürücü taraması başlatmak için Scan butonuna tıklayın. Tarama yapıldıktan sonra sisteminizde ki onarım yapılacak kısımları görebilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken onarım programlarını kullanmak. Aşağıda kullanabileceğiniz bir kaç program öneriyorum.

Download: Windows Surface Scanner İndir 

Not: Programı kullanımı ile ilgili detaylı bilgi almak için üretici ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Sabit Sürücü Bad Sector Onarma Programları

Sabit sürücüler de Bad Sector onarma ile ilgili bir kaç program tavsiye edeceğim.

HDD Bad Sectors Repair Maxtor sabit diskleri onarmak için iyi bir programdır. Sonra Ultimate Boot CD var.

Deneyebileceğiniz şeylerden birisi yedekleme yapmak ve Low Level Format yapmak. Bunun için KillDisk programını kullanabilirsiniz.

Sabit Sürücü Bad Sector Tarama ve Onarma İçin Yorum Yap