Sony Playstation Vita (PS) Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Sony Playstation Vita (PS Vita)

Sony Playstation Vita (PS) Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Özellikleri ile ilgili bilgileri bu yazımızda öğreneceksiniz.

Sony, taşınabilir oyun konsolu PlayStation Vita (“Vy-tah”, “v-tah” belirgin olmayan) olarak adlandırılan bir sonraki sürüm sırada şimdi. Çok söylenti ve spekülasyonlardan sonra, şirket, son olarak da eski parlak bazı özellikleri ve kullanımları ile NGP (Next Generation Portable) kod adlı yeni PS, duyurdu.

Sony’nin E3 2011 basın toplantısında Sony PlayStation Vita, etrafında en kapsamlı taşınabilir oyun deneyimi sunmayı amaçladığını açıkladı.El oyun konsolunun yeni versiyonu, iki analog çubukları, 5-inç OLED çoklu dokunmatik ekran, Bluetooth, Wi-Fi ve opsiyonel olarak 3G desteği ile geliyor. PS Vita de PlayStation mağazasından ücretsiz olarak indirmek için hazır olacaktır PS4 gibi, Facebook, Skype, Twitter ve oturaklı gibi sosyal ağ uygulamaları, destek olacaktır.

PlayStation Vita belirsiz bir ‘fırlatma penceresi’ başlatmak ve 26 oyun ile birlikte, 17 Aralık 2011 tarihinde Japonya ve Asya’nın bazı bölgelerinde satışa sunulacak.Şartname ve özellikleri hakkında derinlemesine girmeden önce, burada PS Vita fragmanını izleyebilirsiniz.

Playstation Vita Özellikleri

Tasarım ve Görüntüleme

PlayStation Vita, Vita herhangi bir şüphe olmaksızın daha etkileyici ve zarif bir şekilde tasarlanmış ancak, PSP için oldukça benzer. 5-inç OLED multi-touch kapasitif dokunmatik ekran, 960 çözünürlüğe sahip 24-bit renk × 540 QHD spor ve 220 ​​ppi piksel yoğunluğuna sahiptir. Konsol boyutu 182 x 84 x 19 mm ölçülerinde büyük bir boyutu vardır.

PlayStation Vita Ellerinize rahatça oturur ve yuvarlak kenarları daha kolay oyun oynamanızı sağlar.

Kontroller

PlayStation önceki sürümünde sadece tek bir analog çubuk vardı, ama PS Vita ön iki analog çubuk var standart PS tuşu ile birlikte D-pad ile birlikte. Üst kısmında, Sol ve Sağ omuz Start ile birlikte tetikler ve standart düğmeleri seçin.

Bu destek için parmaklarınızı kalanı aygıtının arkasında iki dokunmatik pedleri vardır. Bu dizüstü bilgisayar parça pad oldukça benzer ve benzer bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu pedler, inme ve poke oyun oynarken ek kontroller için kullanılabilir PlayStation Vita kontrolleri ile birlikte çalışır.

Diğer Özellikler

 • Sohbet  PlayStation Vita Size kolaylık sağlayacak bir yol, bir video izlerken ya da bir multi-player oyun oynarken arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.
 •  PSP aksine, PSV video çıkışı destekleyen ya da çıkarılabilir bir bataryası olmayacak.
 •  Donanım, cihaz, Cortex-A9 MP Core işlemci (4 çekirdek 3 uygulamaları için kullanılabilir olacak) ve dört çekirdekli SGX543MP4 + GPU dört çekirdekli ARM sahiptir. Bu sistem RAM, 512 MB ​​ve 128 MB VRAM sahip olacaktır.
 •  Pil ekran kapalı iken dinleme ile ilgili oyun 3-5 saat, 5 saat video ve müzik 9 saat kadar sürecek Sony tarafından doğrulandı.
 •  PS Vita kullanıcılar 4 GB ile 32 GB arasında değişen kapasitelerde kartlar NVG takabilirsiniz bir medya depolama kartı yuvası, olacak.
 •  Not: NGV Nintendo 3DS Oyun Kartları benzer yeni bir özel flash kart formatı.
 •  Altı eksenli bir sistem de spor – 3 eksen ivme ve 3 eksenli jiroskop – hareket algılama için PS Vita sağlayan. Bununla beraber, bu, entegre GPS ve 3G, Wi-Fi ve Bluetooth 2.1 + EDR gibi bağlantı seçenekleri ile başka bir 3-eksenli pusula vardır.
 •  PlayStation Vita, kişiselleştirme ve özelleştirme için kullanılan yüz tanıma, baş algılama ve kafa izleme gibi özellikleri destekleyen hem de ön ve arka kameralar vardır.
 •  Cihaz, aynı zamanda geriye dönük olarak uyumlu PlayStation Portable indirilebilir başlıkları, PlayStation minis, PlayStation Suite oyunlar, PSOne Classics, videolar, ve PlayStation Store’dan çizgi roman destek olacaktır.

Playstation Vita Teknik Özellikleri

İşte PlayStation Vita teknik şartname tam bir listesi bulunuyor:

 • CPUARM: Cortex-A9 core (4 çekirdekli)
 • GPU’lar: GX543MP4 +
 • Dış Boyutlar: Yaklaşık. 182.0 x 18.6 x 83.5mm (genişlik x yükseklik x derinlik)
 • Ekran: 5 inç (16:9) (Dokunmatik Ekran), 960 x 544, Yaklaşık 16 milyon renk OLED çoklu dokunmatik ekran (kapasitif tip)
 • Arka Touch Pad: Çoklu dokunmatik pad (kapasitif tür)
 • Fotoğraf: ön kamera ve arka kamera
 • Ses: Dahili stereo hoparlörler ve dahili mikrofon
 • Sensörler: Altı eksenli hareket algılama sistemi (üç eksenli jiroskop, üç eksenli bir hızölçer), üç eksenli elektronik pusula
 • Yer: Built-in GPS, Wi-Fi konumu servis desteği
 • Keys / Anahtarlar: Güç düğmesi, yön düğmeleri (yukarı / aşağı / sağ / sol), eylem düğmeleri (üçgen, daire, çapraz, kare), omuz düğmeleri (sol / sağ), sağ sopa, sol sopa, düğme SELECT, START butonu , ses seviyesi düğmeleri (+/-)
 • Kablosuz İletişim: Mobil ağ bağlantısı (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1 × 1) (Wi-Fi) (altyapı modu / ad-hoc modu) ve Bluetooth 2.1 + EDR (A2DP/AVRCP/HSP)

Playstation Vita  Fiyatlandırma ve Kullanılabilirliği

Fiyat açısından iki versiyonu PlayStation Vita bekleniyor – PSV Wi-Fi ve sadece PSV Wi-Fi + 3G.3G sürümü  299,99 $  fiyatlandırılır. Ancak, herhangi bir veri fiyatlandırma söz olmamıştır. Kaynaklar Vita kullanım 200MB için 15 $ ve 25 $ 2GB, AT & T tablet veri serisi kabul olabilir.

Not: Fiyatlar yurt dışı için geçerlidir. Ülkemiz de vergiye bağlı olarak değişim gösterecektir.

Ayrıca, daha pahalı (3G) sürümü, 3G gibi artırılmış gerçeklik yazılımı olarak yetenekleri, “her zaman” yararlanmak bazı özel uygulamalar önceden yüklenmiş olarak gelecek.

Çıkış Tarihi

17 Aralık 2011 ve 22 Şubat 2012 tarihinde Avrupa ve Kuzey Amerika, Japonya ve Asya’nın bazı bölgelerinde satışa sunulacak.

Sony Playstation Vita (PS) Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Özellikleri İçin Yorum Yap