Top 7 Tablet PC – En İyi Tabletler

En İyi Tabletler – Top 7 Tablet PC

Dünya da ki En İyi Tabletler: Tablet PC piyasasında en çok satılanlar ve özellikleri ile hangi Tablet PC ilk sırada. Dizayn, Özellikleri ve Performanslarına bağlı olarak Tablet PC ‘lerden hangisi daha iyi. Listeden istediğiniz Tablet PC yi hemen sipariş verebilir ve satın alabilirsiniz.

Microsoft, 2001 yılında ilk olarak Microsoft Tablet PC ilan etmişti. Bugün sadece bir “dokunmatik ekran” tarafından işletilen bilgisayar gibi cihazlar kullanılıyor, fakat aynı zamanda akıllı telefonlar en yaygın olarak kullanılan cihazlardan biridir. Apple’ın tablet piyasasında büyük bir başarı sağlaması Samsung Galaxy Tab, Motorola Xoom 2 ve BlackBerry PlayBook gibi rakiplerini ortaya çıkardı.

Dokunmatik ekran tablet popülerlik kazandı ve 2010 yılında Apple ilk iPad satışını başlattı ve 80 gün içinde 3 milyon cihaz satmayı başardı. Bu, tablet PC satışları, 2010 yılı sonunda yüzde 75 , 2010 yılında 14,8 milyon iPad’in dünya çapında sorumluydu. Bu şirketlerin dünya çapında kendi Tablet PC’lerini tanıtan Tablet PC pazarında ani bir büyüme sağladılar.

2011 yılında Google, büyük ekranlı cihazlar ve yeni kullanıcı arayüzü özellikleri desteklenen odaklı bir tablet sürümü olan Android 3.0 mobil işletim sistemini (halk Petek olarak bilinen), duyurdu. Çok-çekirdekli işlemci Tablet PC piyasaya çıktı ve Şubat 2011 yılında satışa sunuldu Motorola Xoom Tablet, aralarında ilk idi. Bugün, Android Apple iPad 2 Tablet alternatif bir dizi var.

Tablet Piyasasında En İyi Tablet PC

Farklı şirketlerin piyasada mevcut en üst Tablet PC cihazları listesini oluşturduk.

Apple iPad 2 Tablet PC

Apple’ın iPad 2 Mart 2011 tarihinde açıldı piyasadaki en başarılı Tablet PC. Apple iPad 2, Apple’ın son iOS 5 Bildirim Merkezi, iMessage ve iCloud hizmetleri de dahil olmak üzere 200 yeni özelliklerinin üstünde bir donanıma sahiptir.

Tablet Apple cihaz çift işleme hızı sunuyor ve dokuz kat daha hızlı iPad grafiklere sahip olduğunu iddia eden bir çift çekirdekli Apple A5 işlemci, tarafından destekleniyor.IPad 2 kullanıcıları, fotoğraf çekmek, onlara efektler eklemek ve anında arkadaşlarınızla paylaşabilmenizi sağlar, Photo Booth adında bir uygulama ile geliyor.

Satın Al;

Apple App Store bugüne kadar 500.000 ‘den fazla + ve 18000000000 üzerinde var + indirme sahiptir.

Burada bazı temel uygulamalar Apple iPad 2 için kullanılabilir:

Tavsiye: Apple iPad 2 nin mükemmel bir tablet olduğu kesin. Ama Apple kendi politikası, yani Apple den bir ürün aldığınız zaman kendisine mahkum bırakıyor. Apple uygulamalarından başka herhangi bir uygulamayı yükleyemiyorsunuz. Apple den aldığınız bir ürünün üst versiyonu çıkınca düşük versiyon olan üründen tüm desteğini çekiyor. Bu nedenle Apple ülkemiz de pek tavsiye edilmiyor. En önemlisi, Apple ürünlerinin, tabletlerinin Flash Player desteklemiyor olması, Apple Tablet almak isteyenler için caydırıcı bir sebep.

Motorola Xoom 2 Tablet PC

Motorola Xoom 2 Motorola tarafından üretilen ve pazarlanan bir Android tabanlı bir tablet PC. Motorola Mobilite tablet, 3 Kasım 2011 tarihinde ilan edildi. Xoom 2 1200 MHz çift çekirdekli işlemci, Android 3.2 ile çalışır. Bu video sohbet ve 720p video kayıtları bir arka bakan 5MP kamera, 1.3 MP ön kamera bulunuyor.

Bir HD 10.1-inç ekran ve 1280 × 720 piksel geniş ekran ile geliyor.

Temel Özellikler:

 •  İşletim sistemi: Android 3.2
 •  İşlemci: 1.2GHz, çift çekirdek
 •  RAM: 1 GB
 •  Kamera: 1.3 MP ön ve 5 MP arka kamera

Yurt dışından sipariş vermek istiyorsanız;


Samsung Galaxy Tablet 10.1 Tablet PC

Samsung, Samsung Galaxy Tablet 10.1 8 Haziran 2011 tarihinde yayınladı. Google’ın Android 3.1 Honeycomb tablet üzerinde çalışır. 1GHz çift çekirdekli Nvidia Tegra 2 işlemci, 1GB RAM, 16GB flash bellek ve InvenSense bir MPU-3050 3-eksenli jiroskop tarafından desteklenmektedir.

YouTube, Gmail, Google Talk, Android pazar, e-Google, Google Arama, ve çok daha fazlası – Samsung Galaxy Tab 10.1 uygulamaları ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. Bu bir otomatik fokus, flaş bir arka bakan 3 megapiksel kamera, video kayıt seçeneği ile birlikte 2 megapiksel ön kamera.
Tablet, hafif ve şık, Apple’ın pazardaki büyük rakiplerinden biridir. Apple iPad 2 seçim değil ise, Samsung Galaxy Tab 10.1.

Satın Al;

İşte Samsung Galaxy Tab gerekli uygulamalarından bazıları şunlardır:

Tavsiye: Samsung Galaxy Tab 10.1 almak istiyorsanız Forum İstanbul da Samsung mağazasını ziyaret etmenizi öneririm.  Ya da Teknosayı ziyaret edin.


Sony Tablet S Tablet PC

Sony Tablet S, Wi-Fi ile 9.4-inç dokunmatik ekrana sahip, özel uygulamalar, zarif tasarımı, mobil oyun PlayStation sertifikasyon ve Sony Sınırsız Müzik ve Video Eğlence Ağ sunmaktadır.

Satın Al;

Yurt Dışından sipariş vermek istiyorsanız;

Tablet PC, Android 3.1 ile birlikte geliyor ve 300.000 uygulama seçimi ile Android Marketplace erişmek için kullanıcılar sağlayan en son Android 3.2 sürümü, güncellenebilir olabilir.


Asus Eee Pad Transformer Tablet PC

Asus Eee Pad Transformer, düşük fiyatlı bir Android tablet PC. Android 3.2 üzerinde çalışan ve Nvidia Tegra 2 çift çekirdekli işlemci tarafından desteklenmektedir. 1280 × 800, tam boyutlu klavye yuvası, kart okuyucu, HDMI çıkışı, arkaya bakan kamera, ön kamera karşı karşıya tablet, 10.1-inç kapasitif ekran ile geliyor.

Kameranın kayıt ve oynatma da hayal kırıklığı yaratıyor. Bunun dışında, büyük bir cihaz, mynet, MyLibrary, MyCloud, Basın Reader, MyDesktop ve tam belge düzenleme için Polaris Office 3, ile birlikte.

Temel Özellikler:

 •  İşletim sistemi: Android 3.2
 •  İşlemci: 1 GHz dük çekirdekli Nvidia Tegra
 •  RAM: 1 GB
 •  Kamera: 5 MP AF arka kamera ve 1.3 MP ön karşı karşıya

Yurt dışından sipariş edebilirsiniz;

Asus Eee Pad Transformer Satın Al


BlackBerry PlayBook Tablet PC

BlackBerry PlayBook, Apple’ın iPad ve Android tablet sayısına karşı bir rakip.PlayBook, Amerika Birleşik Devletleri genel satın almak için 19 Nisan 2011 tarihinde yayınlandı ve başlandığı gün 50.000 adet satmayı başardı. IPad ve iPad 2 (IOS) ve yüzde 30,1 ‘Google Android ile Apple’ın 61.3 yüzde ile karşılaştırıldığında, PlayBook pazar payı yüzde 3,3.

PlayBook, BlackBerry OS dayalı ve Adobe AIR kullanarak geliştirilen uygulamaları çalıştırılabiliyor. 1080p video oynatmaya kadar destekler ve özellikleri 3 MP ön kamera ile video sohbeti ve 5 MP arka kamera. 1 GB RAM, 1 GHz Texas Instruments OMAP 4430 Cortex-A9 çift çekirdekli işlemci tarafından desteklenmektedir.PlayBook, 1024 × 600 WSVGA, 7-inç ekran ve 3 boyutlu grafik hızlandırma. Aynı zamanda yüksek çözünürlüklü video oynatma, ses (MP3, AAC 5.1, WMA 5.1 ses çalma) formatlarını destekler.

PlayBook Kanada Ulusal Film Kurulu 1500 filmler ön-yüklenmiş bir uygulama sunan erişim içerir.

BlackBerry App World ewbsite az 3.000 – 2.000 uygulamalar mevcuttur, ancak RIM devletler gibi birçok 3.000 ek uygulamalar sunulmuş olması. Tablet aynı zamanda tüm yeni Android uygulamaları destekler.

Satın Al;

Yurt dışından sipariş vermek istiyorsanız;

Blackberry Playbook Tablet (16GB) $344.99 


HTC Flyer Tablet PC

HTC Flyer HTC Corporation tarafından 2011 Mayıs ayında piyasaya sürüldü. Diğer tablet PC aksine, Afiş sing-çekirdekli 1.5 GHz işlemci ve Android 2.3.3 (Gingerbread) üzerinde çalışır. Ancak, çok yakında Honeycomb yükseltme olacağını bildirdi.

Tablet, 7-inç TFT ekran ile geliyor ve kalem giriş yanı sıra dokunmatik giriş gibi özellikleri içerir.Tablet, Adobe Flash 10.3 ve HTML5 desteği. AF ve bakan bir kamera, görüntülü sohbet için 1.3 MP ön özelliğine sahip 5 MP CMOS kamera bulunuyor. 16GB ve 32GB depolama kapasitesi ile geliyor.

Temel Özellikler:

 •  OS: HTC Sense UI ile Android 2.3.4
 •  İşlemci: 1.5 GHz Qualcomm Snapdragon
 •  RAM: 1 GB
 •  Kamera: bakan 5 MP arka ve karşı karşıya 1.3 MP ön
 • HTML5 ve Adobe Flash 10.3 desteği
 •  Dahili çift mikrofon gürültü azaltma

Satın Al;

Yurt dışından sipraiş vermek istiyorsanız;


Tablet PC vs. Akıllı Telefonlar

Tablet, akıllı telefonlar bir genişletilmiş versiyonudur. Akıllı telefonlar, Tablet PC’lere göre hemen hemen aynı özelliklere sahip. Ancak, tablet, arama yapmak veya kısa mesaj gönderme yeteneği yoktur.

Bir dizüstü bilgisayar ile karşılaştırıldığında tablet gerçek bir avantaj, uyumluluk, taşınabilirlik, ve hız yaratıyor. Tablet hız,toplantılar ve sunumlar için mükemmeldir. Üçüncü parti yazılımlar, uygulamalar ve tablet PC’ler, düşük ısı işlemci, daha uzun pil ömrü için özel olarak yapılmış araçlardır.

Top 7 Tablet PC – En İyi Tabletler İçin Yorum Yap