Ücretsiz Uzay Savaşları Smilasyon Oyunu (Allegiance)

Microsoft’un Ücretsiz Oyun

Microsoft’un ödüllü oyunlarından birisi ücretsiz olarak oyunseverlerle buluşuyor.Birbirinden değerli ödüllere layık görülen ve indirme rekorları kıran bu oyunu ücretsiz bir şekilde indirip oynayabilirsiniz.

Microsoft’un bu ücretsiz oyunun adı ise Allegiance.Bu oyun 2000 yılında, uzay savaşları simülasyonu olarak ortaya çıktı ve gerçek zamanlı strateji ögelerini bünyesinde barındıran bir oyun olarak karşımıza çıktı.Allegiance oyununu nasıl oynayacağınıza dair kısa bir bilgi vermek gerekirse; Meteor yağması sonucunda dünyanın yüzde 95′i yok olur.Daha sonra güneş sistemi içerisinde geçen bu oyunda 4 süper güçten birini seçip kendi flonuzu oluşturuyorsunuz.

Bu oyunun en dikkat çekici ödüllerinden birisi ise vakti zamanında Gamespot’tan “Kimsenin oynamadığı en iyi oyun” ödülünü kazanmış olmasıdır.

Kimsenin oynamadığı en iyi oyun ödülünü alan bu oyunu en sonunda 2004 yılında serbest bıraktı. Microsoft oyunu “açık kaynak kodlu” biçime dönüştürdükten sonra oyunseverler yüzlerce ilginç yenilik getirdi.Bu yeniliklerin ardından oyun indirme rekorları kırmaya başladı.

Yüz binlerce kişiden oluşan çoklu oyuncu seçeneği, pilotluk eğitimi,filonuzu kurma ve geliştirme, uzay savaşları ve geminizi çarpıcı silahlarla modifiye etme şansınızın olması, Allegiance’ın başarısının en önemli nedenleri.

Oyun Hakkında

İşletim Sistemi: Windows XP ve Üstü

Geliştirici: Microsoft

Sistem Gereksinimleri: DirectX destekli 64 MB ekran kartı, 200 MB sabit disk alanı, 300 MHz İşlemci

Lisans: Ücretsiz (Free)

Allegiance İndir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir