Video’yu Ters Çevirme,Düzenleme Programı

Avidemux Video Düzenleme Programı

Avidemux ücretsiz bir video programı , basit kesme v.s. düzenleme için tasarlanmış,. Çeşitli codec kullanarak, AVI, DVD uyumlu MPEG biçimli video dosyalarını, MP4 ve ASF gibi birçok dosya türlerini destekler.
Avidemux, GNU GPL lisansı altında Linux, BSD, Mac OS X ve Microsoft Windows için kullanılabilir.

Yanlışlıkla ters çektiğimiz videoları, normal görüntüsüne çevirebilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu program ile videolarınızı düzenleyebilirsiniz. Avidemux video edit programı ile videolarınız üzerin de çok farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Video kesme, video , Mp3 formları v.b. işlemlerinizi yapmanıza imkan sağlar. Bu programı özellikle seçmemizin sebebi, çok farklı formatlar üzerinde çalışmanıza imkan sağlamasadır. Bir çok video edit programların da Mp4 düzenlemesi yapılamıyor. Avidemux ücretsiz programı sayesin de videolarınız ve Mp3 leriniz üzerinde bir çok işlem yapabilirsiniz.

Avidemux programı ile özellikle en çok rastlanan ters çekilmiş videolarınızı düzenlemeniz için resimli anlatım sunacağız.

Videoyu Ters Çevirme

Avidemux programını açıyoruz. Avidemux programı sisteminiz de yüklü değilse aşağıda linkleri mevcuttur.

1.Adım

Avidemux programını açıyoruz ve videomuzu program içerisine atıyoruz. Sol taraftaki menülerden video format özelliklerini değiştirebilirsiniz.

 

2.Adım

Video Format bölümünden “Filter” seçeneğine tıklayalım.

 

 

3.Adım

Filter seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacak. Pencerenin orta sütunundan “ROTATE” seçeneğine çift tıklayalım. Çift tıkladığımız zaman orta ekrandaki küçük “ROTATE” penceresi çıkacak. “90,180 ve 270” derecelerden birini seçebilirsiniz. Seçtikten sonra “OK” butonuna tıklayalım.

 

4.Adım

“OK” butonuna tıkladıktan sonra “ROTATE” penceresi kapanacaktır. Ana pencerenin altındaki “Preview” butonuna tıklayalım. Tıkladığımız an aşağıda resimde de görüldüğü gibi videomuz ters dönecektir. Artık ters dönmüş videolarınızı Avidemux programı ile düzenleyebilirsiniz.

 

Avidemux İndirme Linkleri;

Avidemux 32 Bit İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Avidemux 64 Bit İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Diğer işletim sistemi kullanıcıları için Avidemux Download sayfasından sisteminize uygun olanı indirebilirsiniz. Avidemux Download sayfasını burdan ziyaret edebilirsiniz.

Video’yu Ters Çevirme,Düzenleme Programı” İçin 16 Cevap

  1. güzel anlatım.dediğiniz gibi yaptım ters video düzeldi fakat sağ ve solunda siyah boşluklar oluştu.bunu düzeltme konusunda yardımcı olabilirmisiniz.selamlar

  2. ılk defa bır acıklamadan bırsey yapabıldım cok net ve kolaylastırılmıs bır sekılde anlatılmıs cok tesekkur ederım..vıdeoyu cevırdım ama sadece program uzerınde duz dısarıya nasıl aktaracagım kaydedemıyorum…yarın lazım bu bana acıl cevap verırsenız cok sevınırım…tesekkurler

  3. yaptım videoyu cevirdi ama ses vermiyo nasıl halledebilirim? yardımcı olursanız sevinirim

  4. videoyu çevirdim çok teşekkür ederim ama kenarları siyah oldu ve sesde bi sorun var yardımcı olurmusunuz…

  5. preview kısmında görünüyor ama programa döndüğümde gene aynı yhan duruyor. kaydeince de bir şey değişmiyor.

  6. Merhabalar videoumu ”open” yaparak secerken bana h.264 detected diye bir hata veriyor.Ve video ”copy” seceneğinde açılıyor.Videoyu ters çeviriyorum ama kaydedemiyorum.Lütfen yardımcı olurmusunuz?

  7. duzenlemeyı yaptım ancak vıdeo yu duzelttıgım sekılde kayıt edemedım yardımcı olursanız cok sevınırım

  8. PROGRAMDAN VİDEOYU TARİF EDİLDİĞİ GİBİ ÇEVİREBİLDİM YALNIZ SES VERMİYOR SESSİZ KAYDEDİYOR VİDEOYU.SES PROBLEMİNİ NASIL HALLEDEBİLİRİM? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM,SAYGILARIMLA…

  9. teşekkür ederim dediğiniz gibi videoyu ters çevirdi ancak çevrilmiş haliyle nasıl kayıt edecez onu bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim

Video’yu Ters Çevirme,Düzenleme Programı İçin Yorum Yap