Windows 7 İçin Gerekli Uygulamalar

Windows 7 İçin Gerekli Uygulamalar

İşte ben size daha yararlı, verimli ve sisteminizi daha güzel yapmanız için, Windows 7 üzerinde kullanmanız gereken bazı temel uygulama listesini veriyorum. Ücretsiz uygulamalar ile başlayalım.

 GIMP

GIMP  photoshop için alternatif ücretsiz bir uygulama. GIMP neredeyse tüm fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Tabi profesyonel photoshop programları ile aynı düzeyde olamaz. Ücretsiz yazılım olmasına rağmen birçok işlemlerinizi yapmaya yardımcı olabilir.  GIMP programını burdan indirebilirsiniz.

VLC Mediaplayer

VLC media player, şimdiye kadar karşılaştığımız  en yararlı uygulamalardan biridir. Bu medya uygulaması ile herşeyi yapabilirsiniz. Birinci avantajı, birden fazla formatı oynatmak için codec indirme ve yüklemenize gerek yoktur. Bu oynatıcı hemen hemen tüm video ve ses formatlarını oynatabilir. VLC player bir diğer avantaığı ise dijital ses amplifikasyonu. % 400′ e kadar ses seviyesini artırabilir. VLC  kolay altyazı ekleme zaman gecikmesi ayarı da mevcuttur. Oluşabilecek gecikmeleri, ayarlamanızı sağlar.VLC Mediaplayer programını burdan indirebilirsiniz.

Google Chrome

Google Chrome sunucular arasında en hızlısı olduğunu söyleyebilirim. Google Toolbar eklentisi olmamasına rağmen kullanım kolaylığı ve özellikle hız açısından mükemmel bir tarayıcı. Google Chrome’u kendim kullanıyorum ve her konuda büyük imkanlar sağlıyor. Sunucuların hepsi ile çalışıyorum ama Google Chrome gerçekten diğerlerinden farklı. Kesinlikle öneriyorum. Google Chrome burdan indirebilirsiniz.

Picasa

Hepimiz fotoğraf  çektirmek gibi bir tutku vardır elbet ve fotoğrafları arkadaşlarımızla paylaşmayı severiz. Picasa, fotoğrafları düzenlemeniz ve istediğiniz herhangi biri ile paylaşmanızı sağlayan ücretsiz bir program.Google tarafından büyük bir uygulama. Picasa programını burdan indirebilirsiniz.

Ccleaner

CCleaner tüm gereksiz dosyaları temizlemek ve sistem kaynaklarını daha iyi kullanım ve daha iyi performans için kullanabilirsiniz. CCleaner programını burdan indirebilirsiniz.

Adobe Reader

PDF dosyalarını okumanıza yardımcı program. Sisteminiz de olması gereken en gerekli uygulamalardan biridir. Adobe Reader programını burdan indirebilirsiniz.

Recuva

Recuva, silinen dosyaları geri almanızı sağlayan ücretsiz bir uygulama. Bir dosyayı yanlışlıkla sildiğinizde, kalıcı olarak silinmez. Sadece depolama için kullanılamaz olarak işaretlenir. Sisteminizden yanlışlıkla sildiğiniz dosyalarınızı kurtarmanıza yardımcı bu program, sisteminizde bulunması gereken bir diğer uygulamadır. Recuva programını burdan indirebilirsiniz.

Not: Program indirme linklerini direkt vermememin sebebi bir süre sonra linklerin kullanılamaz olması ve programın son sürümüne rahatlıkla ulaşmanızı sağlamak.

Windows 7 İçin Gerekli Uygulamalar İçin Yorum Yap