Windows 7 İçin Ücretsiz 5 Dosya Şifreleme Programı

Windows 7 İçin Bedava 5 Dosya Şifreleme Programı

Windows işletim sistemlerinde özellikle Windows 7‘de dosya ve klasörleri şifre-parola ile korumak için bazı büyük ücretsiz programları kullanabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi ve değerli verilerinizi güvende tutmak için çeşitli şifreleme programlarını indirebilirsiniz.

Windows 7/Vista/XP işletim sistemlerinde çalışacak ücretsiz dosya şifreleme programları. Bazıları MAC OS X ve Linux işletim sistemi ile de uyumlu çalışıyor.

Ücretsiz Dosya Şifreleme Programları

AxCrypt

AxCrypt Windows için açık kaynak kodlu dosya şifreleme yazılımıdır. 128 Dosya Şifreleme – AES kullanarak istediğiniz sayıda dosyaları şifrelemenizi sağlar.

Program herhangi bir yapılandırma gerektirmez, sadece kurun ve kullanın. Kolayca Windows dosyalarını şifreleyebilirsiniz.

Program kullanımı ücretsizdir. Windows 32 Bit-64 Bit işletim sistemleri ile uyumlu çalışır.

AxCrypt Özellikleri;

  • Windows Explorer ile sorunsuz entegrasyon
  • Çoklu dil desteği
  • Kodlama ve programlama için kapsamlı komut satırı arayüzü

AxCrypt ücretsiz programını indirmek için tıklayın. İndirme konusunda sıkıntı yaşarsanız program ana sayfasından indirebilirsiniz.

 

idoo File Encryption

Idoo File Encryption, istenmeyen erişimleri engellemek amacıyla toplu iş dosyalarını kilitleme ve gizlemeye yardımcı zengin özellikli ücretsiz yazılımdır. Program, Microsoft Office belgeleri, BMP resim, JPG / JPEG fotoğrafları, GIF resim dosyaları, PDF dosyaları, mp4 video, mp3 müzik ve daha fazla dosya formatını şifreleme yeteneğine sahiptir.

Şifreleme sırasında bir ana parola oluşturmanız istenir ve ayrıca şifreyi unutmanız durumunda, bir e-posta adresi gerektirir. Zengin özellikli program ücretsiz sürümü ile iyi bir dizi seçenekler sunuyor. Basitçe Add-Ekle butonları ile istediğiniz öğeleri ekleyebilirsiniz.

Idoo File Encryption programını indirmek için tıklayın.  İndirme konusunda sıkıntı yaşarsanız program ana sayfasından indirebilirsiniz.

 

TrueCrypt

TrueCrypt ücretsiz programı, Windows 7, Mac OS X ve Linux için açık kaynaklı disk şifreleme yazılımıdır. Bu program ile, istenilen verileri otomatik olarak hiçbir kullanıcı müdahalesi gerektirmeden kolay bir şekilde şifreleme yapabilirsiniz.

TrueCrypt Özellikleri:

  • Programın kullanımı çok basit
  • Şifreli sabit sürücü oluşturur.
  • Otomatik şifreleme sağlar
  • AES-256, Serpent ve Twofish gibi: şifreleme algoritmaları kullanır

TrueCrypt programını indirmek için tıklayın. İndirme konusunda bir sıkıntı yaşarsanız veya MAC ve Linux sürümlerini indirmek için program üretici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

FlashCrypt

FlashCrypt iyi veri güvenliği sağlayan ücretsiz programı, çok kolay bir şekilde 256-bit AES algoritması ile bilgisayarınızdaki herhangi bir klasörü kilitlemeyi sağlar.

Veri şifrelemenin yanı sıra, FlashCrypt isteğe bağlı olarak dosyaları sıkıştırabilir. Bu büyük ölçüde disk alanı kazandırır ve bu nedenle program çok özel kılar.

FlashCrypt Özellikleri;

  • Şifre kurtarma seçeneği
  • İsteğe bağlı veri sıkıştırma

FlashCrypt programını indirmek için tıklayın. İndirme konusunda bir sıkıntı yaşarsanız program ana sayfasından indirebilirsiniz.

 

1 Second Folder Encrypt Free

Programın gelişmiş şifreleme teknolojisi ile kolaylıkla tüm bilgisayar verilerini korumaya yardımcı olur. 1 Second Folder Encryption ile dosya ve klasörler şifrelendiği zaman, erişilemez veya kopyalanamaz. Ayrıca, ne silinebilir, ne taşınabilir, ne de yeniden adlandırılabilir. Kısacası sizden başkası şifrelediğiniz klasör ve doyalara ulaşamaz veya üzerinde her hangi bir işlem yapamaz.

1 Second Folder Encrypt Free programını indirmek için tıklayın. İndirme konusunda her hangi bir sorun yaşarsanız program ana sayfasından indirebilirsiniz.

Ayrıca BCArchive ücretsiz şifreleme programı ve kullanımı ile ilgili konumuzdan da faydalanabilirsiniz.

Windows 7 İçin Ücretsiz 5 Dosya Şifreleme Programı İçin Yorum Yap