Windows 7 Ses Karıştırıcı

Windows 7 Ses Kontrolü, Ses Denetimi

Windows 7 de bir Volume Mikser (Ses Karıştırıcı) özelliği & Ses Kontrol seçenekleri vardır. Bu özellik önemli geliştirmeler ile daha iyi grafik görüntüler, ses desteği, Windows 7 için tüm uygulamalar için ayrı ayrı ses seviyelerini kontrol etme yeteneği vardır.

Erişmek için, görev çubuğunun sağ tarafında bulunan hoparlör simgesini tıklayın.

Sonraki Ses Karıştırıcı Kontrol penceresini açmak için tıklayın.

Buradan, Windows Ses desteği için çalışır durumda olan uygulamalar için ses kontrol edebilirsiniz. Media Player’da bir müzik dinliyorsunuz, yada tarayıcıdan bir müzik açtınız bunun için Karıştırıcı üzerine tıklayarak çalışır durumda olan uygulamalar için ayrı ayrı ses kontrolü yapabilirsiniz.

Ayrıca, bilgisayarınızda genel ses seviyesini kontrol edebilirsiniz.

Hoparlör simgesine sağ tıklayıp, Ses Denetimi Seçenekleri penceresini açabilirsiniz. Ses Denetimi Seçenekleri penceresinden kullanmak istediğiniz aygıtı seçebilirsiniz.

Hoparlör simgesine tıkladığımız da Ses seviye göstergesi karşımıza çıkar. Aşağıdaki gibi hoparlör simgesine tıklayın.

Tıkladığınız zaman aşağıdaki gibi Hoparlör Özellikleri penceresi karşımıza çıkar. Buradan Hoparlör’ünüz ile ilgili gerekli bilgilere ve geliştirmelere ulaşabilirsiniz.

Ses Kontrolü ile ilgili SimpleSndVol uygulaması ile Ses Kontrol ile ilgili özelleştirmeler yapabilirsiniz.

 

Windows 7 Ses Karıştırıcı” İçin Bir Cevap

  1. 10 yıl kadar winXP kullandım. Anlayacağınız üzere win7´ye bir hayli gecikmeli geçmiş oluşuma rağmen, “ses kontrolleri” konusunda win7´nin eski winNT-XP ses seçeneklerinden geriye gitmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Şayet kullanılan ses kartının spesifik kontrolleri yoksa bu gui´lerin son derece kullanışsız olduğu rahatlıkla söylenebilir. Sadece bas/tiz kontrolü için dahi üç-dört basamak aşmayı gerektiren bir gui´yi kim akıl etmiş acaba? Bunu yapanın “ses/müzik” ile alakası olmayan birileri olduğu kesin. Ve vst eklentiler bu konuda zaten pratik değil iken harici bir “windows sound mixer”in hala olmaması da hayret edilecek bir durum.

Windows 7 Ses Karıştırıcı İçin Yorum Yap