Windows 7 TrustedInstaller.exe Nedir?

Windows 7 de TrustedInstaller.exe Nedir?

TrustedInstaller.exe nedir? TrustedInstaller.exe bazen işlemci gücünün yüksek bir yüzdesini kullanarak sistemin yavaşlamasının nedeni?. TrustedInstaller.exe devre dışı (kaldırma) bırakabilir miyim? Bu yazımızda TrustedInstaller.exe hakkında bilgi ve birkaç soruya cevap vermeye çalışacağız.

TrustedInstaller.exe nedir?

TrustedInstaller.exe, Windows 7 ve Vista’da Windows Modül Yükleyicisi hizmeti için bir süreç, işlemdir. Ana işlevi Windows Güncellemeleri ve isteğe bağlı sistem bileşenlerinin kurulum, kaldırma ve değiştirme işlemlerini sağlamaktır.

TrustedInstaller.exe bulunan C: \Windows \servicing\ve bu servisin normal Başlangıç Kılavuzu ve Yerel Sistem hesabı altında çalışır. Bağımlılık yoktur.

Bir zaman TrustedInstaller.exe’nin bozulduğunu ve bu yönde bir hata mesajı alabilirsiniz. Böyle bir durumda Sistem Dosya Denetleyicisi çalıştırmanız yardımcı olabilir. Ama bazen, sistem dosyası denetleyicisini çalıştıran Windows Kaynak Koruma hizmeti etkilenir. Böyle bir durumda sfc/scannow çalıştırmayı denerseniz, hata iletisi alabilirsiniz:

“Windows Kaynak Koruması onarım hizmeti başlayamadı (Windows Resource Protection could not start the repair service)”

Böyle bir durumda Windows 7 onarım gerekebilir.

Neden TrustedInstaller.exe bazen kaynakları yüksek oranda kullanır?

Windows Update yükleme ve özellikle sonradan dosya indirdiğiniz zamanlarda, yeniden başlatıldığında Görev Yöneticisin debir çok kaynak tüketen TrustedInstaller.exe bulabilirsiniz.

 

TrustedInstaller.exe devre dışı bırakabilir miyim?

TrustedInstaller.exe devre dışı bırakmak veya kaldırmak için bazı yollar vardır ve bunlar pek çok site tarafından tavsiye ediliyor ama korumalı bir sistem kaynağı olarak bunu yapmak istemiyorsanız yoktur. Bu hizmeti devre dışı bırakırsanız, Windows Güncellemelerin de yükleme veya kaldırma sorunu yaşanabilir!

Windows 7 TrustedInstaller.exe Nedir?” İçin 3 Cevap

  1. trusted ınstaller i nasıl kaldırabılırım bılmıyorummm sorun yasıyorum cokkk bilgisayarımdan bişi silmeye kalkıyorum izin vermiyor sidirmiyorr

  2. Trusted installer hicbirsey sildirmiyor internete giremiyorum mobilden girdim o programi kaldirmak imkansiz nerdeyse her yolu denedim silmek imkansiz hicbir program kuramiyorum kisacasi sadece bilgisayar aciloyor ve kapaniyor baska hicbir ise yaramiyor litfen yardim edin

Windows 7 TrustedInstaller.exe Nedir? İçin Yorum Yap