Windows 7 ve Vista’da Dosya Arama Özelliği

Dosya Aramak Çok Kolay

Windows Vista ve Windows 7 ile birlikte XP’den farklı olarak bilgisayar içinde arama özelliği çok basit bir hal aldı.XP’deki gibi arama özelliğini açıp bir çok seçenek girmenize gerek kalmadan çok kolay ve basit bir şekilde istediğiniz dosyaya ulaşabiliyorsunuz.

Windows Vista ve Windows 7’de herhangi bir dosyayı arayacağınız zaman yapmanız gereken “Başlat” Başlat düğmesinin resmi, tıklayarak resimde gördüğünüz gibi arama kutucuğuna arayacağınız anahtar kelimeyi girmektedir.Anahtar kelimenin tamamını girmenize de gerek kalmadan, bir kısmını yazdıktan sonra sonuçlar gözükmeye başlayacaktır.Ayrıca anahtar kelimenizi yazıp “ENTER” derseniz direk dosya ismi var ise o dosya yeni pencerede açılacaktır fakat aynı dosya isminden bir kaç tane var ise açılan pencerede size arama sonuçlarını gösterecektir.

Arama özelliğine diğer bir alternatif de başlat menüsü dışında bulunmaktadır.Bilgisayarınızda herhangi bir dosyayı açtığınızda yada “Bilgisayarım” ‘a girdiğinizde sağ en üstte arama kutusu göreceksiniz.Resimde de gördüğünüz gibi bu arama kutusuna istediğiniz terimi girerek arama yapabilirsiniz.

Windows 7 ve Vista’da Dosya Arama Özelliği” İçin Bir Cevap

  1. Arama seçenekleri çok kötü harici hdd dizine eklesen bile içindeki dosyalarda arama yapıyor. Alt dosyaları görmüyor çok kullanışsız

Windows 7 ve Vista’da Dosya Arama Özelliği İçin Yorum Yap