Windows 8 Kaldırılan Metro Uygulamaları Geri Yükleme

Windows 8 de Kaldırılan Metro Uygulamalar Nasıl Geri Yüklenir?

Windows 8 Start Screen-Başlat Ekranında kaliteli bazı Metro uygulamalar yer almaktadır; Camera, Photos, Reader, Mail, Calendar, People, Xbox LIVE Games, Solitaire, Xbox Comparison, Pinball FX2, Music, Maps, Video, Finance, SkyDrive ve Weather.

Windows 8, yeni bir Metro tarzı uygulama yükleme oldukça kolaydır. Sadece Windows Store ziyaret edip uygulamalara göz atın ve sonra istediğiniz uygulamayı yükleyin. Metro uygulamalarını kaldırmak daha kolaydır. Bir uygulama kaldırmak için geleneksel Denetim Masası ya da Programlar ve Özellikler‘i açmanız gerekmez. Kaldır komutu görmek için uygulama üzerinde sağ tıklayın.Kaldırma komutuna tıkladığınızda bilgisayarınızdan uygulamalar kaldırılacaktır.

Yanlışlıkla PC’den uygulamayı kaldırıp veya sildiyseniz, kolayca bir kaç fare tıklaması ile geri yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın.

Adım 1: Start-Başlat ekranına geçin. Windows Store-Mağaza açmak için Store üzerine tıklayınız .

Adım 2: Store-Mağaza açıldıktan sonra, Spotlight altında, uygulamaları göreceksiniz. Windows 8 uygulamaların tam listesini görüntülemek için Got apps? tıklayın. Aşağıda resimde de gözüktüğü gibi.

Adım 3: Yüklemek istediğiniz uygulama üzerine tıklayın ya da dokunun. Özellikleri, sürüm notları ve yorumları görebilirsiniz.

Adım 4: Sol bölmesinde (ayrıntılar sayfasında), Install düğmesini göreceksiniz.Uygulama yüklemeye başlamak için Install butonuna tıklayın. Yapacaklarınız bu kadar.

Ayrıca Windows 8 Metro uygulamaları güncelleme nasıl yapılır, öğrenebilirsiniz.

Windows 8 Kaldırılan Metro Uygulamaları Geri Yükleme” İçin Bir Cevap

Windows 8 Kaldırılan Metro Uygulamaları Geri Yükleme İçin Yorum Yap