Windows 8 Ne Zaman Çıkacak?

Windows 7 Bir Yaşında

Windows 7′nin yıldönümünü geçtiğimiz günlerde geride bıraktı.Windows 7 bir yaşına bastı ancak Microsoft boş durmayarak ve Windows 8 çalışmalarına başlamıştı.Microsoft’un yeni işletim sistemi olacak olan Windows 8 haberleri ve yenilikleri gün geçtikçe ortaya çıkıyor.

Microfost yaptığı açıklamada bir yıl içerisinde tam 240 milyon Windows 7 lisansı satmış.Windows 7  ile yakalanan bu başarı Microsoft’un yeni işletim sistemi için yapılan çalışmalara da hız vermesine ön ayak oldu.Windows 8 ile ilgili ipuçlarını veren yetkili SteveBallmer ,bu işletim sisteminin en riskli işletim sistemi olduğunu belirtti.

Windows 8 Ne Zaman?

Windows 8′in ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda şirkete ait kaynaklardan ve bazı çalışanların blog adreslerinden alınan bilgilere göre çıkış zamanı olarak iki yıl sonra gösteriliyor.Microsoft Windows 7 işletim sistemi defterini 3 yıl sonra kapatacak gibi görünüyor.

Ballmer’ın riskli işletim sistemi tanımı ise Microsoft’un Office 360 ile birlikte başlattığı cloud computing (bulut bilişim) tabanını Windows 8‘de kullanmasından dolayı olacak.

Comments

  1. aaa says

    Evet savaş oyunu çok güzel cok gercekci herkeze tavsiye ederim windows 7yi harika bir oyun :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir