Windows Live Hotmail Hesabı Kurtarma

Engellenmiş, Bloke Edilmiş ve Çalınan Hotmail Hesabı Kurtarma

Zaman zaman bir nedenden dolayı Windows Live Hotmail hesabı askıya alındığını, engellendiğini ya da bloke edildiğini görebilirsiniz. Bu genellikle sürekli yanlış şifre girilmesinden, Hotmail hesabınızın aşıldığından dolayı oluşur.

Kötü niyetli internet kullanıcıları, hotmail hesabınızı ele geçirmek için hesabınıza sürekli girmeye çalışır. Şifrenizi bilmediği için sürekli yanlış girmesi bir yer den sonra Hotmail Güvenlik sistemi hesabınızı bloke eder veya engeller ve hesabınıza girmek istediğiniz zaman giremezsiniz. Bloke olmuş, engellenmiş Hotmail hesabınızı geri almak için size yardımcı olmaya çalışacağım.

Msn çalınması, Hotmail hesabınızın bloke edilmesi, engellenmesi durumlarında ya da bu sorunu yaşayanlara yardımcı olacağını düşündüğüm için bu yazıyı hazırladım. Resimli anlatım yardımı ile rahatlıkla bu sorunu aşabilirsiniz. Ve Hotmail şifrenizi ve hesabınızı geri alabilirsiniz.

Resimli Anlatım: Msn, Hotmail Hesabınızı Kurtarma

Hotmail şifre sıfırlama ile Hotmail hesabı kurtarma. Adım adım ilerleyerek uygulayalım.

Aşağıdaki Adımları Uygulayın;

1.Adım 

 • Hotmail üzerinden “Parolanızı unuttunuz mu?” yazısına tıklayın.

2.Adım 

Karşınıza çıkacak ekrandan “Başka birinin Windows Live ID’mi kullandığını düşünüyorum”seçeneğini seçip altında “Parolanızı sıfırlayın” yazısına tıklayınız.

3.Adım 

Çalınmış olan Msn adresinizi “Windows Live ID” bölümüne yazın ve altındaki karakterleri“Karakterler” bölümüne yazıp “İleri” butonuna tıklayınız.

4.Adım 

Karşınıza 3 seçenek çıkacak. Bu seçeneklerden hangisi ile kurtarma yapmak isterseniz onu seçin.

5.Adım 

“Bana e-postayla sıfırlama bağlantısı gönder” seçeneğini seçtiğiniz an da alt kısmın da, daha önceden kayıt yaparken yardımcı Msn adresi olarak kaydettiğiniz adrese sıfırlama bağlantısı gönderilir. Eğer o adrese de giriş yapamıyorsanız diğer seçenekleri kullanmanız gerekiyor.

6.Adım

“Güvenlik Sorusu” seçeneğini seçtiğin alt kısmın da kayıt yaparken girmiş olduğunuz gizli sorunuz karşınıza çıkacak.  “Gizli sorunuza” yanıt verip “İleri” butonuna tıklayınız.

7.Adım

Gizli sorunuza yanıt verdikten sonra aşağıdaki ekranda da olduğu gibi yeni parolanızı girmeniz istenir. Yeni parolanızı yazıp “İleri” butonuna tıkladıktan sonra artık yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Bu iki seçeneği de uygulayamıyorsanız 3. Seçenek olan Müşteri desteğini seçin ve sizinle irtibata geçmeniz için yeni bir Msn adresi isteyecek. Msn adresinizi verdikten sonra size form gönderecekler ve bu formu doldurarak Müşteri Hizmetlerine göndereceksiniz.

Not: Msn çalınması durumları için Gizlilik Sorusunun ne kadar önemli olduğunu anlamışsınızdır.

Windows Live Hotmail Hesabı Kurtarma” İçin 12 Cevap

 1. malimi çaldılar şifre sıfırlaması yapamıyorum, ikinci mailime gelen linki açıyorum ama hata var daha sonra tekrar deneyin diye yazıyor. gizli sorumuda değiştirmişler eski bilgilerimede ulaşamıyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz

 2. Aşağıdaki adresimin parolasını ne yaptıysam alamadım uzun zamandır kullanılmıyordu oğlum için açmıştım günlerdir uğraşıyorum aynı bu sebepten bir adresim daha böylece gitti yardımcı olabilecekseniz bı hayır alırsınız. Hotmail destek mailleri bıktı benden onca sorunun cevabını hatırlasam zaten parolayıda unutmazdık anlamıyorlar maalesef bi telde veren yokki derdimizi anlatalım neyse hiç umudum yok ama belki bi ihtimal dedik hayırlısı bakalım irtibat için tel noda verebilirim.

 3. merhabalar ,
  msn adresimi aylardır ulaşamıyorum yanlış şifre girildiğinden engellenmişdir diyo lütfen siz bi çözüm bula bilir misiniz gizli sorumuda hatırlamıyorum çünkü 2004 yılında açmıştım bu maili lütfen yardımcı olun

 4. ALINTI: BİLGE SAYS ; GÜZEL FİKİR Hotmail destek mailleri bıktı benden onca sorunun cevabını hatırlasam zaten parolayıda unutmazdık anlamıyorlar maalesef bi telde veren yokki derdimizi anlatalım neyse hiç umudum yok ama belki bi ihtimal dedik hayırlısı bakalım irtibat için tel noda verebilirim.
  Telefon ile görüşmek ve Bilgisiyar ağında veya telefon ağında kurulan mailleri hatırlayıp en son kendi adımıza çıkmış mailleri hatırlayıp lisanslayıp ve başka bir kullanıcı hotmaile uzun süre girmiyorsa zaten hotmail şifresi unutulmuştur demek.

 5. Yukarıdaki adımların hepsini yaptım olmadı. .Eskiden açtığım hotmail ve gmail hesabı var onların şifresini unuttum. Hotmail hesabım için hesap kurtarma seçeneklerini tüm adımlarıyla denedim sonuç mesajında şifre yardımında bu mail sizin değil yada 24 saat sonra deneyin diyor birde g mail adresim var onuda android telden kurdum onuda kurtaramadım kurtarma şansı olan varmı. TEŞEKKÜRLER.

 6. Hotmail hesabıma giriş yapamıyorum şifremi biliyorum ama olağandışı bişeyler farkettik diyo açılmıyo bi yardım eder misiniz.

Windows Live Hotmail Hesabı Kurtarma İçin Yorum Yap