Yeni Facebook Profilindeki Değişiklikler

Facebook Profilini Yeniledi

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook çok büyük bir yeniliğe imza atarak üye profil sayfasını değiştiriyor.Üyelerin ne tepki vereceği belli değil fakat Facebook bu değişiklikle yeniliklere devam edeceğini gösteriyor.İlk bakışta daha kullanışlı gibi gözüken yeni profile alışmak biraz zaman alacaktır.

Bilindiği gibi Facebook daha önce güvenlik sistemini ve yazı fontunu değiştirerek üyelerin tepkisini almıştı fakat üyelerin bu tepkisine aldırmayan Facebook , bir yeniliğe daha imza atmış oldu.Anlaşılan o ki Facebook üyelerin düşüncelerini dikkate almadan kendi bildiğini okuyacak.

Yeni Profilde Neler Değişti?

Facebook’un bu yeni profili şuan tes aşamasında ve isterseniz kullanmaya başlayabiliyorsunuz.Eğer Facebook yeni profiline geçiş yapmak istiyorsanız bu sayfaya giderek etkinleştirmeyi yapmanız gerekecektir.Ancak şunu belirtelim,değişiklik kalıcı ve geri dönmeniz mümkün olmuyor . Yeni profilinize geçtikten sonra bütün arkadaşlarınızın profilini yeni biçimde görüyorsunuz.

Bu yeni profilin getirdiği yeniliklerden ilk dikkat çekeni size ait resimler üst tarafta özel bir kutucukta yerleşmiş olmasıdır.Profilinize girdiğiniz anda size ait resimler bu kutucukta gözüküyor.Bununla birlikte arakadaş listenizde ekranın sol tarafında sıralanıyor.

Değişiklikle birlikte ‘arkadaşlarımı gizle‘ adlı güvenlik özelliği de tarihe karışacak. Bir kullanıcının profiline girdiğiniz zaman ona ait tüm resimleri özel bir kutucukta göreceksiniz.

Doğum tarihi gibi bilgiler ise profilnini en üst tarafında bulanacak. Yeni profil sisteminde, ‘mesaj yolla‘ ve ‘kullanıcıyı dürt‘ gibi özellikler ise ekranın sağ kısmında yer alacak.

Yeni Facebook Profilindeki Değişiklikler” İçin 13 Cevap

  1. profilinizi dondur deyip “diğer” seçeneğine “eski profilime dönmek istiyorum yazın” ( yada ne istiyosanız onu yazın ) profilinizi dondurun bi süre sonra geri açın düzeliyo.. denedim oldu..

  2. inankı yeni facebooka gectıgıme pişman oldum…hiçbir arkadasım memnun degıl..lutfen eskı faebooka donus yapılmasını rica ederim..gördugunuz gıbı sırf sızın degıl..tüm eskıye gecıs sıtesılerınde bunun begenılmedıgı bıldırılıyr…bıraz kulak verırsenız sevınırım..hoscakalın..

  3. ya ben bu yeni sayfayı beğenmedim aradığımı bulamıyorumüye olduğum yerleri bulamıyorum etkinliklerimi de göremiyorum bana yardımcı olurmusunuz

  4. ya ben tüm konusmalarımın mesaj bölümüne kayıt olmasını ıstemiyorum.nasıl eskı mesaj şeklıne dödürebilirım.hepsi kayd oluyoo????

Yeni Facebook Profilindeki Değişiklikler İçin Yorum Yap