Youtube Video Ekleme

Youtube Nasıl Video Eklenir?

Yotube video eklemenin en basit yolunu sizlere anlatmaya çalışacağım. Bir çok siteye baktığınız zaman hep eski yöntemlerle video eklendiğini gösteriyor. Ben size 2011 yılında Youtube’a nasıl video eklenir onu anlatacağım. Google’nin Youtube satın almasından sonra da artık, Google hesap yani Gmail hesabı almanız en iyisi olur. Gmail hesabınız yoksa Google Gmail sayfasından hesap oluşturun.

1.Adım Youtube Hesap Oluşturma

Bende sizinle en baştan birlikte ilerleyeceğim. Youtube anasayfasına girdiğiniz zaman sağ üst köşede aşağıda resimde de görüldüğü gibi “Create Account” yazısını göreceksiniz. Bu yazıya tıklayalım.

2.Adım Kullanıcı Adı

Gmail hesabından Google hesaplarına girmiş olduğunuz için Youtube bu hesabı otomatik olarak algıladığı için sadece sizden Kullanıcı adınızı girmenizi ister. Kullanıcı adınızı girdikten sonra,  alt kısımda görüldüğü gibi “Usurname available!” çıkması gerekiyor. Yani kullanıcı adınız daha önceden açılmış olmaması gerekiyor. Kullanıcı adınız onaylandıktan sonra “Next” (İleri) butonuna tıklayalım

3.Adım

İşte hesabınız bu kadar kolay açıldı.

4.Adım Video Upload (Ekleme)

Profil sayfanız da, aşağıda resim de gözüktüğü gibi “Upload video” butonuna tıklayalım. Tıkladıktan sonra yüklemek istediğiniz videoyu sisteminizden seçin ve “Aç” butonuna tıklayalım

5.Adım

Videonuz yüklenirken videonuzla ilgili aşağıda resimde de gözüktüğü gibi bilgileri doldurun. “Save Change” butonuna tıklayın.

6.Adım

“Save Change” butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki pencere karşınıza çıkacak. Yani videonuz artık Youtube kaydedilmiştir.

7.Adım

Evet videomuz artık Youtube da. Peki yüklediğiniz videoları nasıl göreceksiniz. Profil sayfasınız da “My videos” sekmesine tıklayın. Yüklediğiniz videoları göreceksiniz.

 

Youtube Video Ekleme” İçin Bir Cevap

Youtube Video Ekleme İçin Yorum Yap