Airties Air 5452 Modem Port Açma,Yönlendirme

Airties Air5452 Modem Port Yönlendirme 

Airties Air5452 Modeminiz İçin Port Yönlendirme ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Air5452 Modem Port Yönlendirme 

  • Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.
  • Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web ara yüzünün varsayılan IP adresini yazıp “Enter” a basınız.
Airties Modeminizin IP adresini bilmiyorsanız. Burdan öğrenebilirsiniz.
Modeminizin IP adresini öğrendikten sonra internet üzerinden IP adresimize giriş yapalım.
  • Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

Cihazınızda Port Yönlendirme ayarlarını yapmak için web ara yüzünde “NAT” ana menüsünün altındaki “Port Yönlendirme” alt menüsüne tıkayınız.
Port yönlendirme menüsünde, daha önce cihazınızda oluşturduğunuz port yönlendirme kurallarının bir listesini göreceksiniz. Daha önce hiç port yönlendirme işlemi yapmadıysanız, bu liste boş gelecektir.

  • Yeni bir kural oluşturmak için “Yeni” butonuna tıklayınız.

Kural Adı: Yeni bir kural eklemek için, kural adını giriniz.

LAN IP: Burası port yönlendirme yapacağınız LAN istemcilerini belirtmek için kullanacağınız alandır. Ağınızda internet’ten ulaşılmak istenen bilgisayarın ya da cihazın yerel IP adresini yazınız.

Protocol Type: Protokol Tipi olarak istenen uygulamanın kullandığı protokol TCP, UDP, TCP&UDP seçeneklerinden birini seçiniz (Uygulamanın kullandığı protokol bilinmiyorsa TCP&UDP seçilmesi tavsiye edilir.)

Lan Port: LAN Port alanına uygulamanın yerel ağda hangi portu kullanacağını giriniz. (Çoğunlukla gerçek port ile aynıdır.)

Wan Portu: WAN portları alanına uygulamanın kullandığı port numarasını giriniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra “Etkin” kutucuğunu işaretleyerek işlemi gerçekleştiriniz.

Advanced Mode: Advanced Mode bölümüne tıklayarak LAN ve WAN arabirimlerini seçebilirsiniz. Bu bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra üstte bulunan “Port Yönlendirme Etkin” seçeneğini işaretleyiniz ve sağ alttaki “Kaydet” butonuna basınız.
Kaynak:Airties

Airties Air 5452 Modem Port Açma,Yönlendirme İçin Yorum Yap