Airties WEB UI Şifre Ayarları

Airties WEB UI Şifre Ayarları

Airties modeminizin şifre ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayalım.

“Şifre ayarları” bölümünde cihazınızın web arayüzüne giriş için bir şifre tanımlayabilir ya da mevcut giriş şifrenizi değiştirebilirsiniz.

  •  Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.
  •  Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan adresini yazıp “Enter” a basınız.
Kablosuz Modeminizin IP adresini bilmiyorsanız burdan öğrenebilirsiniz. Varsayılan IP adresinizi öğrendikten sonra  internet üzerinden IP adresinize giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız.
  • Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.
  • Cihazın web arayüzüne giriş için ilk kez şifre koyarken “Şifre Ayarları” sayfasında “Mevcut Şifre” alanını boş bırakınız. Hemen altında “Yeni Şifre” alanına kullanmak istediğiniz şifreyi giriniz. Son olarak da “Şifreyi Onayla” alanına girmiş olduğunu şifreyi tekrar yazarak “Kaydet” tuşuna tıklayınız. Bundan sonra web arayüzüne her girişiniz de, belirlemiş olduğunuz şifreyi girmeniz gerekecektir.
  • Eğer mevcut şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, yine aynı sayfada “Mevcut Şifre” alanına kullandığınız şifreyi yazmanız ve daha sonra da kullanmak istediğiniz yeni şifreyi “Yeni Şifre” ve “Şifreyi Onayla” alanlarına girerek “Kaydet” tuşuna tıklamanız gerekmektedir.

Airties WEB UI Şifre Ayarları İçin Yorum Yap