Android Market Türkiye’den Erişime Açıldı

Markete Erişim Serbest

En popüler mobil işletim sistemi olan Google’un Android işletim sisteminin sanal mağazası Android Market‘e bilindiği üzere Türkye’den erişilemiyordu.Ancak bugün gelen bir haber Android Market’in Türkiye kullanıcılarına açıldığını söylüyordu.İşe bütün detaylar…

Android telefon kullanıcılarının canını sıkan en büyük problemlerden birisi de Android Markete erişilemiyor olmasıydı.Bu yüzden yüzbinlerce uygulamadan ve yazılımdan faydalanılamıyordu yada farklı yollarla bu uygulamaları elde etmeye çalışıyordu.Türkiye’de bulunan Android kullanıcıları artık yüzbinlerce uygulamanın bulunduğu Android Markete erişerek faydalanabilecek.

Türkiye’den erişime açılan Android Markete ilk önce HTC telefonlar ile erişilebilecek.Çünkü HTC yaptığı anlaşma gereğince Desire HD, Desire Z, Desire ve Wildfire adlı HTC telefonlar ile markete ulaşabilecek.Eğer bu HTC modellerinden birine sahipseniz FOTA güncellemesi yaparak merkete erişebilirsiniz.Ayrıca diğer telefon markalarınında önümüzdeki ginlerde Android Market ile anlaşarak sisteme erişebilmeleri bekleniyor.

Android Market Türkiye’den Erişime Açıldı” İçin 4 Cevap

  1. Slm arkadaşlar bu android market uygulamasına HTC modeller daha yeni geçiyorsa bizim daha çok beklememiz gerekiyor galiba. vodafon 945 nealırsan 1tl ucuzluk pazarından gelmiş gibi. bir çok uygulamada sorun yaşıyoruz. ama şu konuda rahatladım HTC bu uygulamayı 15 gün önce aldıysa sıra bizede gelir sabır edelim diyoruz. SPB TV indirmek için 1 haftadır uğraşıyorum ama nafile, neyse buda benim sorunum. Tüm HTC kullanıcılarına hayırlı oldun diyorum.

Android Market Türkiye’den Erişime Açıldı İçin Yorum Yap