ASUS’un Yeni Tableti Eee Pad Slider

Çift Çekirdekli Kayan Klavyeli Tablet

Tablet piyasasında Eee Pad Transformer  modeli ile büyük bir başarı yakalayan ASUS bu kez daha iddialı bir model ile geliyor.Daha iddialı diyoruz çünkü ASUS’un bu yeni modeli Eee Pad Slider daha piyasaya sürülmeden 2011 Uluslararası Mükemmel Tasarım Ödülü (International Design Excellence Awards 2011) kazananmayı başardı.

Eee Pad Slider farklı renk seçenekleri sunmasının yanı sıra kayan bir klavyeye sahip olması da en dikkat çekici yönlerinden birisidir.Android işletim sistemi kullanan tabletin işlemcisi de Tegra 2 çift çekirdekli işlemcidir.Ayrıca USB portu, Micro SD kart okuyucu ve mini-HDMI portu ile gelişmiş bağlantı seçenekleri de sunmaktadır.Bunun yanı sıra Corning Gorilla Glass cam çizilmelere karşı ekranınızı koruyor.Tabletin ön yüzündeki 1.2 MP kamera ve arkasındaki 5MP kamera diğer detaylar olarak göze çarpıyor.

Eee Pad Slider’da 16 / 32 GB eMMC yuvası da yer almaktadır.Tablet için Google tarafından özel olarak tasarlanan Android 3.1 işletim sistemine (Android 3.2’ye upgrade imkanlı) oldukça başarılı bir deneyim sunuyor.Android Market’de ön yüklü olarak gelen tablette ebook gibi kitapları okumak için de MyLibrary yer almaktadır.

Asus Eee Pad Slider’ın çıkış tarihi bu ay içerisinde yani Ağustos 2011’de olduğu açıklandı. çıkış tarihi ile beraber fiyat bilgileride gelmeye başladı. Gelen haberlere göre Asus Eee Pad Slider fiyatı kontratlı olarak 349 Euro’dan başlıyor, kontratsız fiyatı ise 479 Euro (Avrupa satış fiyatlarıdır.)

ASUS’un Yeni Tableti Eee Pad Slider İçin Yorum Yap