Bilgisayar Çalışma Masası Aksesuarları

Çalışma Masanızdaki Aksesuarlar

Bilgisayarınız masanıza yerleştirip, oturma pozisyonunuzla alakalı gerekli düzeni sağladıktan sonra sıra aksesuarlarda.Çalışırken işinize yarayacak ve size kolaylıklar sağlayacak aksesuarları da iyi seçmelisiniz.Bu aksesuarlar arasında bileğiniz için, dirsekleriniz ve ayaklarınız için büyük faydalar sağlayacak olanlarda bulunmakta.

Çalışma masanızı aksesuarlarla desteklemek için öncelikle fareniz için seçtiğiniz pad’in yüzeyi sert ve mümkünse kumaş olmalıdır. Bu şekilde fare topunun dönüşü kolaylaşır.

Çalışma masanız veya ortamınız çok dar ise bunun içinde çeşitli seçenekler bulunmakta.Klavyenizin, farenizi ve diğer araçların masa üstündeki yerleşimi sorun çıkarıyorsa ve çalışmanızı güçleştiriyorsa bazı masalarda kendiliğinden olan bazılarında ise sonradan eklenebilen bölümler alternatif olacaktır. Örnek olarak klavyeyi her zaman kullanmıyorsanız, çalışma masanızın altına küçük bir çekmece yaptırabilirsiniz. Böylece klavyeyi kullanacağınız zaman ortaya çıkarıp, kullanmayacağınız zaman yerine itebilirsiniz.

Masanın üzerine konan yazıcılar için özel taşıyıcılar da vardır. Bunlar hem daha fazla çalışma yeri yaratırlar, hem de kağıdın taşınmasını kolaylaştırırlar. Bu tip aksesuarlar sayesinde PC karşısında çalışırken daha az yorulmanın yanında, daha fazla keyif de alabilirsiniz.

Bilgisayar Çalışma Masası Aksesuarları” İçin 2 Cevap

  1. Bu demektir ki, ya fare elinize uygun değil çünkü küçük fare kullanımı bilek, avuç içi ağrılarına yol açıyor yada kullandığınız sandalye masayla orantısız olduğu için. Farenizi değiştirebilirsiniz, eğer fareniz de sorun yoksa, elinizi masaya koyduğunuz da masayla paralel olacak şekilde sandalye yüksekliğini ayarlayın.

Bilgisayar Çalışma Masası Aksesuarları İçin Yorum Yap