Bilgisayara Monitör Nasıl Bağlanır?

Monitörü Bilgisayara Bağlayalım

Temelde monitörün beslenmesi gerekmektedir.Yani monitörünüz bir güç kaynağı tarafından beslenmelidir.Bu besleme işini ise 2 farklı yöntem ile gerkçekleştirmeteyiz.Birincisi elektrik ile güç vermek diğeri ise kasadan..

İlk olarak güç kaynağından güç vermek için monitörü elektrik prizine bağlanır.İkinci yöntem ise monitörü uygun bir bağlantı kablosuyla bilgisayar kasasının arkasında bulunan elektrik girişine bağlamak ve gerekli gücü bu şekilde temin etmektir. Eğer ikinci yolu tercih ederseniz, PC açıldığında monitör de otomatik olarak açılacaktır. Güç kablosunun dışında, monitörün bilgisayardan gelen video sinyallerini alması ve onları görüntülemesi için kullanılan farklı bir kablosu daha vardır. Bu kablo, ekran kartına bağlanmalıdır.

Kabloların bağlantısını yaptıktan sonra bilgisayarı açıp kontrol edin.Eğer monitördeki görüntüler bozuk ise yani görüntü net olmayabilir, görüntü gidip gelebilir vs. ise demekki kabloları bağlantısında hata yapılmış olabilir veya kablolar iyi oturmamıştır yerine.Şunu bilmelisiniz ki monitör sorunlarının en büyük sorunu kabloların ya kötü oluşudur yada doğru bağlanmamasıdır.

Ayrıca ekranın ayarlarını ihtiyaca göre yapmak mümkündür. Bütün monitörlerin parlaklık, kontrast ve görüntüleme boyutu ayarları mevcuttur.

Bilgisayara Monitör Nasıl Bağlanır?” İçin 2 Cevap

Bilgisayara Monitör Nasıl Bağlanır? İçin Yorum Yap