Bilgisayara Ses Kartı Nasıl Takılır?

Yeni Ses Kartı Takma

Bilgisayarınızdaki varolan ses kartının yerine yeni bir ses kartı takmak istiyorsanız öncelikle varolan ses kartınızı nasıl kaldıracağınızı öğrenin.Varolan ses kartını çıkarmak için hazırlamış olduğumuz buradaki konuya göz atınız.

Bilgisayarınızdaki varolan ses kartını çıkardıktan sonra yeni ses kartınızı takmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Yapmanız Gerekenler:

  1. Bilgisayarınızın fişini çekin ve kasayı açın.Kasanızda takacağınız yeni ses kartı için boş bir genişleme yuvası olup olmadığını kontrol edin.Varolan ses kartını çıkardıysanız aynı yere yenisini takabilirsiniz.
  2. Ses kartını boş yuvaya koyarak bacakları yuvayla hizalayın ve kartı yuvaya oturmak üzere hafifçe aşağıya itin. Kartın düzgün çalışması için karttaki bacakların genişleme yuvasındaki bacaklarla düzgün hizalanması gerekir.
  3. Bilgisayarınızda CD sürücüsünü doğrudan ses kartına bağlayan bir ses kablosu varsa, karta takın. Kartta CD ses konektörünün yerinin belirlemek için ses kartınızla birlikte gelen bilgileri kontrol edin. Bu kablo yeni ses donanımlarında çok az gerekli olur ve çoğu durumda takılması isteğe bağlıdır.
  4. Ses kartınızın tamamen doğru takıldığından emin olduktan sonra yavaşça vidalar ile sıkıştırın.
  5. Kasayı tekrar kapatın ve hoparlör ve mikrofon girişlerini yeni ses kartına takın.
  6. Bilgisayarınızın fişini takarak bilgisayarınızı açın.Windows yeni ses kartınız için gerekli sürücüleri yükler. Ses kartınız yazılım içeren bir diskle birlikte gelmişse, onu şimdi yükleyin. Yükleme adımları için ses kartı veya bilgisayarınızla birlikte gelen bilgileri kontrol edin.

Bilgisayara Ses Kartı Nasıl Takılır?” İçin Bir Cevap

  1. benim bilgisayarımda Windows 8 yüklü bilgisayardan ses gelmiyor sorun gidermeyi denedim olmadı ben bilgisayarın sesini nasıl açabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Bilgisayara Ses Kartı Nasıl Takılır? İçin Yorum Yap