Birden Çok E-Posta Hesabı Outlook Gelen Kutusunda Birleştirmek

E-Posta Hesapları Outlook Gelen Kutusunda Nasıl Birleştirilir?

Outlook’ta e-posta hesapları düzenlemek istiyorsanız, Outlook tek bir dosya içine, farklı hesapları birleştirmek isteyebilirsiniz. Outlook 2007 ve sonraki sürümlerinde, e-posta hesabı oluşturmak için otomatik yöntemi kullanırsanız, varsayılan olarak, her bir e-posta hesabı için yeni bir Outlook dosyası oluşturmanız ve dolayısıyla farklı bir gelen kutusu isteyecektir. E-postalarınızı yönetmek için kolay hale gelir, böylece her zaman tek bir dosya haline hesaplarını birleştirebilirsiniz.

Outlook Gelen Kutusunu Birleştirme

Eğer otomatik algılama özelliğini kullanarak yeni hesap oluşturuyorsanız, sizde gelen kutusunda birleştirebilirsiniz. Zaten hesap oluşturduysanız, Outlook 2007 ve Outlook 2010 da bunları birleştirebilirsiniz.

 

Yapmak için;

  1. Microsoft Outlook‘u açın ve File-Dosya menüsüne tıklayın.
  2. File-Dosya menüsünde Account Settings-Hesap Ayarları tıklayın ve görüntülenen menüden de, yine Settings-Ayarlar seçin.
  3. Account Settings- Hesap Ayarları penceresinde mevcut tüm e-posta hesapları liste halinde sunulacak. E-posta, Email sekmesinde olduğunuzdan emin olun.
  4. Birleştirmek istediğiniz e-posta hesabını tıklayın. MS Outlook Hesap Ayarları penceresinin alt kısmına doğru Change Folder-Klasör Değiştir iletişim kutusu var.
  5. Klasör Değiştir iletişim kutusunda, Outlook ve ardından Inbox-Gelen Kutusu seçin. Özel bir klasöre teslim edilmek üzere posta isterseniz, yeni bir klasör oluşturmak için New Folder-Yeni Klasör tıklayın. E-mail için yeni bir PST dosyası kullanmak istiyorsanız, New Outlook File-Yeni Outlook Dosya seçebilirsiniz.
  6. Sonra istediğiniz klasörü seçtikten Tamam tıklayın.
  7. Her e-posta hesabı için Gelen kutusunda birleştirmek istiyorsanız 4 ten 7’e kadar adımların uygulayın.
  8. İşlemleri yaptıktan sonra Hesap Ayarları penceresini kapatın.

Bu işlemler Outlook 2007 ve 2010 da yapılmaktadır.

Birden Çok E-Posta Hesabı Outlook Gelen Kutusunda Birleştirmek” İçin Bir Cevap

Birden Çok E-Posta Hesabı Outlook Gelen Kutusunda Birleştirmek İçin Yorum Yap