Chrome’da Sekmeler Nasıl Geri Yüklenir?

Kapatılan Sekmeler Geri Yükleyin

Chrome deyince akla hız gelir.Bir tarayıcıdan en büyük bekletisi hız olanlar için Google Chrome vazgeçilmez bir seçenektir.Ancak Chrome Firefox gibi eklenti zenginliğine sahip değildir.Chrome’da Firefox gibi kapattığınız sekmeler otomatik olarak geri gelmiyor ancak yanlışlıkla kapattığınız sekmeleri geri getirebiliyorsunuz.

Chrome üzerinde çalışırken kapattığınız sekmeleri geri getirmek için CTRL + SHIFT + Ttuş kombinasyonunu kullanmanız yeterli.Ancak kapattığınız sadece sekme değil de Chrome penceresi ise yapmanız gereken yeni bir Chrome sekmesi açmak.Açtığınız yeni pencerede Chrome önizleme penceresinde en alttaki “Yeni Kapatılan” satırına bir göz atın. Örneğin son olarak 4 sekmenin açık olduğu tarayıcı penceresini kapattıysanız burada en başta “4 Sekme” yazısını göreceksiniz. Bu bağlantıya tıklayarak 4 sekmeyi birden yeniden açabilirsiniz.

Ekstra Bilgi

Chrome tarayıcınızda fare ile değilde klavyeden dolaşmak isterseniz açılan sekmeler arasında soldan sağa doğru dolaşmak içinse CTRL + TAB tuşlarını kullanabilirsiniz. Sekmeler arasında soldan sağa geçiş yapmak içinse bu kez CTRL + SHIFT + TAB tuşlarını kullanmanız mümkün.

Chrome’da Sekmeler Nasıl Geri Yüklenir?” İçin Bir Cevap

  1. Chrome da küçük resimler bölümünü kapattım yanlışlıkla ne yaptıysam geri getiremedim yardım eder misiniz?

Chrome’da Sekmeler Nasıl Geri Yüklenir? İçin Yorum Yap