Dead Space 2 Kontrolleri Yeniden Düzenlenecek

Dead Space 2 EA’dan Destek İstedi

Video oyunlarının gün geçtikçe daha komplike bir yapıya ve daha zorlayıcı bir oynanış kontrolüne ulaştığını düşündüğümüzde, özellikle bedensel engelli oyuncular için durum daha da içinden çıkılamaz bir hale gelmeye başladı desek herhalde abartmış olmayız.

Fallout: New Vegas oyununu oynamak için sadece mouse kullanarak zorda olsa bu sorunu yenebilmiş olan Gareth Garrett, şimdilerde oynamak istediği Dead Space2‘nin oyun kontrolleri için EA’dan destek istediğini belirtmişti.

Garrett, Dead Space2’yi sadece mouse’la oynayabilmek için, yaptığı ayarlamalara rağmen ileriye yürüme komutunu mouse’a bir türlü entegre edemeyince tam bir hayal kırıklığı yaşamış ve hemen bir dilekçe ile geliştiriciden kontroller için yeniden bir düzenleme talebinde bulunmuş.

Oyunun geliştiricisi Visceral’in bu isteğe çok hızlı bir şekilde cevap vererek, oyun kontrollerinin tam olarak mouse’a entegre edileceği yönünde yoğun bir çalışma başlatması, gerçekten takdire değer bir davranış olsa gerek.

Umarız,  gerek Dead Space2 gerekse de bundan sonra çıkacak oyunlar için, bu durum göz önünde bulundurularak bedensel engelli oyunseverler için meydana gelebilecek zorluklar daha en başından bertaraf edilmiş olur.

Dead Space 2 Kontrolleri Yeniden Düzenlenecek İçin Yorum Yap