Ebeveyn Denetim Ayarları Nasıl Yapılır?

Ebeveyn Denetimleri’ni Ayarlama

Çocukların bilgisayar kullanımı ile birlikte kullandığı programları ve oyunları da belirleyebilirsiniz.Çocuğunuzu bilgisayarın kötü etkilerinden korumak için bu gibi önlemlere ihtiyaç duyabilirsiniz.Ancak bunu yapabilmeniz için bilgisayarınızın bir ağ üzerinde bulunmaması gerekiyor.Diğer bir kriter ise Ebeveyn Denetimleri’ni ayarlamak istediğiniz her çocuğun standart bir kullanıcı hesabı olduğundan emin olun.

Ebeveyn Denetimini ayarladğınız vakit çocuğunuz engellediğiniz uygulamalardan birisine girmeye çalıştığı vakit bir uyarı ile karşılaşacaktır.Uyarıda bulunan bağlantıyı tıklayıp erişmeye çalıştığı vakit hesap bilgilerinin girilmesi istenmektedir.Eğer sakınca bulmuyorsanız kendi hesap bilgilerinizi girerek çocuğunuzun uygulamayı görüntülemesine izin verebilirsiniz.

Ebeveyn Denetimleri’ni Açma

  • Ebeveyn Denetimleri’ni açmak için izlemeniz gereken yol şöyledir; Başlat > Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması > “Herhangi bir kullanıcı için ebeveyn denetimlerini ayarla” deyiniz. ‌
  • Standart kullanıcı hesabını tıklatın ve Ebeveyn Denetimleri’ni ayarlayın.Standart kullanıcı hesabı açmadıysanız yeni bir hesap açmak için tıklayınız.
  • Ebeveyn Denetimleri altında, Açık, geçerli ayarları uygula’yı tıklatın.
  • Çocuğunuzun standart kullanıcı hesabı için Ebeveyn Denetimleri’ni etkinleştirdikten sonra, aşağıdaki ayarlardan denetlemek istediklerinizi belirleyebilirsiniz:
  • Zaman sınırları. Çocukların bilgisayarda oturum açabilecekleri zamanları denetlemek için zaman sınırları belirleyebilirsiniz. Zaman sınırları, çocukların belirli saatlerde oturum açmasını önler. Haftanın her günü için farklı oturum açma saatleri ayarlayabilirsiniz. Kendilerine ayrılan zaman sona erdiğinde oturum açmış durumdaysalar, oturumları otomatik olarak kapatılır.
  • Oyunlar. Oyunlara erişimi denetleyebilir, yaş derecelendirme düzeyi belirleyebilir, engellemek istediğiniz içerik türlerini seçebilir ve derecelendirilmemiş oyunları ya da belirli oyunları engelleyeceğinize mi yoksa bunlara izin mi vereceğinize karar verebilirsiniz.
  • Belirli programlara izin verme veya bunları engelleme. Çocukların istemediğiniz programları çalıştırmasını önleyebilirsiniz.

Ebeveyn Denetim Ayarları Nasıl Yapılır?” İçin 4 Cevap

  1. bu ebeveyn denetimlerini kapatamazmıyız ben gta 4 yükledim oyunu açamadım bir yardımcı olurusunuz mail adresime bilgi gönderebilirsiniz tşkrler

  2. Windows 7 İçin: Başlat—Denetim Masası—Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması—Ebeveyn Denetimleri—Hangi oturumu kullanıyorsanız tıklayın ve sonra Ebeveyn Denetimleri Uygulamasını Kapalı yapmanız yeterlidir. Ebeveyn denetimleri standart kullanıcılar için geçerlidir.

Ebeveyn Denetim Ayarları Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap