En Çok İndirilen 5 İnternet Tarayıcısı

En İyi Tarayıcılar Burada

Sizlere program download sitelerinde en çok indirilen tarayıcıları araştırdık ve  en çok indirilen 5 tarayıcı sürümünü sizlere sunuyoruz.En çok indirilen tarayıcılar dolayısı ile en popüler tarayıcılar konumunda yer almaktadır.Sizde hangi tarayıcı kullanayaım diye kararsız kaldıysanız bu sıralamaya göre karar verebilirsiniz.İşte en çok indirilen ve 5 tarayıcı….

1.FireFox

Listelerde açık ara fark ile önce giden ve ilk sırada yer alan tarayıcı Firefox oldu.Firefox 4 hızı ve güvenliği ile ön plana çıkan ve eklenti zenginliği sunan bir tarayıcıdır.Parola yöneticisi, tek tık ile yer imi ekleyebilme, akıllı komun çubuğu, anlık site kimliği, tam sayfa yaklaştırma, işletim sistemine özgü görünüm gibi özellikleri ile kesinlikle denenmesi gereken bir tarayıcı.

2.Internet Explorer 7 SP2 (XP)

Listelerde ikinci sırayı Internet Explorer 7’nin SP2 sürümü yer almakta.Internet Explorer 7 Rss ve sekme desteği ile birlikte phishing (sahtecilik) koruması ile de  kendisini gösteriyor.Ayrıca sekmeli gözatma, doğrudan araç çubuğundan Web’de arama, gelişmiş yazdırma, kolay bulma, RSS akışlarını okuma ve abone olma gibi özellikleri bu tarayıcıyı kullanmanız için yeterli bir neden olabilir.

3.Internet Explorer 8 (XP)

Internet Explorer’in kararlı sürümlerinden birisi olan bu sürüm en çok indirilenler listesinde üçüncü sırada yer alıyor.Bu sürümünün en büyük yeniliği ise “Uyumluluk Modu” oldu.Bu uyumluluk modu sayesinde eski Internet Explorer sürümlerine göre hazırlanan web sitelerini düzgün görüntüleyebiliyorsunuz.Internet Explorer 8 ile önerilen siteler, WebSlices,   Hızlandırıcılar, InPrivate Gözatma, InPrivate Engelleme ve güçlendirilmiş Gözatma Geçmişini Sil özelliği, Klavyeyle Gözatma gibi yepyeni özellikler de yer alamkta.

4.Google Chrome

Daha hızlı ve basit bir internet için kesinlikle Google Chrome’u denemelisiniz.Farklı sekme özellikleri, çok az bellek kullanımı, sayfa kaynak kodu görüntüleme yetenekleri, gizli mod özelliği, üstün javascript hızı, hoş ve kolay indirme yöneticisi, hızlı erişim ve tüm menülerdeki kolaylık ve pratiklik Chrome’u diğer tarayıcılardan rahatlıkla ayırıyor.Ayrıca en sık ziyaret ettiğiniz sitelerin küçük resimleri ve uygulamalarınız için kısayollar da işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

5.Opera 11.10

Opera’nın deyimi ile dünyanın en hızlı ve en kullanışlı web tarayıcısı…Operayı hiç kullanmayanlara bu deyim biraz abartı gelebilir fakat kullandığınız zaman abartılmadığını görebilirsiniz. Opera ile pop3 mailleri okumak, RSS’leri takip etmek, download işlemlerini yapmak, bittorent desteği ile p2p için kullanmak vb… işler için kullanılabiliyor. Opera’nın Quick Note özelliği ise bir harika, küçük notlarınızı tutabilir, formlarda ve maillerde hazır metinleri kullanabilirsiniz. Opera’nın bir önceki sayfada yazılı olan verileri hiç bozmadan tutması yine form doldururken çok işe yarıyor. İngilizce sayfaları sesli okuyabilme özelliği ise makale okumak için birebir. Ctrl+1 gibi sitelere kısayol da atayabiliyorsunuz. Genel olarak Opera’nın özelliklerinden; Opera hesabınız ile tüm linklerinizi ve notlarınızı eşitleyebilme, e-postalar için yavaş bağlantı modu, arayüz, yama ve araç çubuğu desteği, Wand özelliği ile parolalarınızı hatırlayabilme ve kolayca form doldurma, özelleştirilebilir arama motorları, sekmeli gezinti, sayfaları çok hızlı bir şekilde gezebilmenizi sağlar.Eklenti desteği ve tag gruplama özellikleri ile de harika bir deneyim sunuyor.

En Çok İndirilen 5 İnternet Tarayıcısı” İçin Bir Cevap

En Çok İndirilen 5 İnternet Tarayıcısı İçin Yorum Yap