En Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

İşinizi Kolaylaştıran Eklentiler

Tarayıcılar arasındaki rekabet her geçen gün farklı bir hal alıyor.Tarayıcıların sunduğu farklı hizmet ve anlayış kullanıcıların tercihinde çok önemli bir role sahip.Google Chrome’da en çok hızı nedeniyle tercih ediliyordu.Fakat Chrome’da eklenti desteği sunmasından beridir kullanıcı sayısından inanılmaz derece artış gerçekleşti.Öyleki İnternet Explorer’ın en büyük korkusundan biri haline geldi.

Google Chrome tarayıcınızı daha hızlı, daha güvenli ve daha kullanışlı hale getirecek eklentileri bu yazımızda sıraladık.Chrome için en iyi 7 eklentiyi sizlerle paylaşıyoruz.

En İyi Chrome Eklentileri

1.AdBlock  (Reklam Engelleme)

İnternette gezinirken aşırı reklam yüklü siteler canınızı sıkmaya başladıysa bu eklentiyi kullanmalısınız.Reklam engellemek için birebirdir.Siteleri reklamsız görüntülemek çok hoşunuza gidecektir.Seçeneklerden istediğiniz siteyi istisna olarak belirleyebilirsiniz ve izin verdiğiniz sitelerde reklam görüntüleyebilirsiniz.

2. Scroll to top (Sayfayı yukarı kaydır)

İnternet sitelerinde gezinirken çok uzun sayfalarla karşılaşabiliyorsunuz.Sayfanın en altına indiğinizde tekrar yukarı çıkmak için mauseun topunu oldukça fazla çevirmeniz gerekebilir.Ancak bu durumu tek bir düğme ile halledebilirsiniz.Sayfanın sağ üst köşesinde beliren bu eklenti düğmesine tıkladığınızda sizi direk sayfanın en üst kısmına gönderecektir.

3. Send from Gmail (Gmail ile e-posta gönder)

İnternet sayfalarındaki mail bağlantılarına tıkladığınızda hotmail sayfası gelmektedir.Fakat siz bunu değil Gmail kullanıyorsanız, gmail sayfasının açılmasını isteyebilirsiniz.İşte tam bu esnada bu eklenti bir e-posta bağlantısına tıkladığınıza otomatik olarak Gmail’in E-posta yaz penceresi ekrana getiriyor.

4. Dropbox for Chrome (Ücretsiz depolama)

İnternette 2GB alanınız olsun istiyorsanız Dropbox isimli eklentiyi edinin.Ücretsiz 2GB alan hizmeti veren bu eklentiyi yüklediğiniz vakit başka PC’lerden bu dosyalara da ulaşabiliyorsunuz.Dosyalarınıza direk Chrome içerisinde ulaşmanızı sağlayan bir eklenti.

5. Docs PDF PowerPoint Viewer (PDF görüntüleyici)

PDF dosyalarınızı Chrome üzerinden görüntülemek için bu eklentiyi deneyin.Herhangi bir PDF programınıza ihtiyacınız olmadan bu eklenti sayesinde  PDF dosyalarınızı görüntüleyebileceksiniz.

6. Things to Do (Yapılacalar Listesi)

Things to Do, yeni sekme düğmesine bastığınızda açılan bir yapılacaklar listesi tutmanıza yardımcı oluyor. Tüm yapmanız gereken yeni bir sekme açmak ve ‘Add‘a tıklayarak ayrıntıları girmek.

7. Google Scribe

Google arama kutusuna yazarken tahminde bulunan teknolojiyi tüm web sitelerine uygulamak için bu eklentiyi yükleyin.Google  Scribe eklentisi, sizi yazmaktan kurtaran pratik bir eklentidir.

En Kullanışlı Google Chrome Eklentileri İçin Yorum Yap