Geri Dönüşüm Kutusunu Boşaltmak ve Geri Yüklemek

Geri Dönüşüm Kutusunu Boşaltma

Bilgisayarınızdan sildiğiniz bütün dosyalar geri dönüşüm kutusuna gider.Bu dosyalar bilgisayarınızdan tamamen silinmez ve geri dönüşüm kutusunda toplanır.Yani tamamen bilgisayarınızdan kaldırılmaz emniyet olarak geri dönüşüm kutusuna gider.Çünkü yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri dönüşüm kutusundan tekrar hayata döndürebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan dosyaları silmek için ya mausun sağ tuşunu kullanaral sil komutunu kullanırız yada dosyaları seçip del tuşunu kullanırız.

Geri dönüşüm kutusunu boşaltmanın iki şekli vardır.Birincisi geri dönüşüm kutusuna giderek dosyaları tek tek boşaltmak, ikincisi de dosyaların hepsini birden boşaltmak.Ayrıca masaüstündeki geri dönüşüm kutusunun üzerine gelerek farenizle sağ tıklayıp “Geri Dönüşüm Kutusu’nu Boşalt” diyerek de tamamen boşaltabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kutusundan Geri Yükleme

Geri dönüşüm kutusundaki dosyalar boşaltılmadığı sürece geri getirilebilir.Geri dönüşüm kutusuna gönderilmiş tüm öğeler, silinmeden önceki konumlarına geri getirilebilirler. Bunun için silinmiş bir ya da bir kaç öğeyi seçtikten sonra “Dosya” menüsünden “Geri Yükle” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Benzer şekilde bir ya da birden fazla dosya veya klasörü seçip, farenin sağ tuşu ile açılan menünden “Geri Yükle” satırına tıklayabilirsiniz. Silinmiş olan bir dosya geri yüklendiğinde, en son bulunduğu konuma döner.

Geri Dönüşüm Kutusunu Boşaltmak ve Geri Yüklemek” İçin 4 Cevap

  1. kazım uysal yunak konya inönü.iö.o

    selmam arkadaşlarr ben yunkda yani konyanın ilçesinde inönü ilk öğretim okulunda 8. sınıfta okuyorum ßß saolun

  2. Nasil oldugunu anlayamadim,benim çöp kutusu silsinmis.çöp kutusunu tekrar bilgisayarim yukleyin.

  3. Çöp kutusunun masaüstünde gözükmesi için; Masaüstü boş bir yere sağ tıklayın ve Kişiselleştir seçeneğini seçin. Sol tarafta Masaüstü simgelerini değiştirin seçeneğine tıklayın. Geri Dönüşüm Kutusu seçeneğini işaretleyin ve Tamam tıklayın.

Geri Dönüşüm Kutusunu Boşaltmak ve Geri Yüklemek İçin Yorum Yap