Google Chrome dan Babylon Kaldırmak

Google Chrome dan Babylon Toolbar Kaldırmak-Silmek

Babylon Toolbar eklentisi konusunda sıkıntı yaşayanlar için hazırlıyorum bu konuyu. Her hangi bir program yüklerken çoğunlukla Babylon araç çubuğu ile yükleniyor. Google Chrome dan kaldırmaya geçmeden önce bir uyarı yapmak istiyorum.

Uyarı: Bilgisayarınıza her hangi bir program yüklerken Babylon Toolbar kurulum penceresi çıkıyor. Babylon kurulmasını engellemek için kurulum onay kutularından onay işaretini kaldırın.

Google Chrome dan Babylon kaldırmak, silmek nasıl yapılır birlikte yapalım.

Öncelikle Google Chrome da Babylon uzantı olarak yüklenmez. Sadece Chrome ana sayfasını değiştirir. Google Chrome dan Babylon kaldırmak çok basittir.

 

Chrome dan Babylon Kaldırmak – Resimli Anlatım

  • İlk önce Chrome Ayarlar butonuna tıklayıp Araçlar > Uzantılar adımını takip edelim.

 

  • Uzantılar kısmından yüklediğiniz, yüklenmiş olan eklentilere bakın. Babylon Toolbar eklentisi varsa Kaldır butonuna tıklayın kaldırın. Olmaması gerekiyor.
  • Chrome’a eklenmediği için yapmanız gereken sadece ana sayfa adresini değiştirmek.
  • Yine yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi anahtar simgesine ve ardından Seçenekler sekmesine tıklayın.
  • Ana sayfam şu sayfa olsun bölümüne www.google.com.tr veya istediğiniz url’yi yazabilirsiniz. Ardından Arama bölümüne tıklayarak Google seçeneğini seçin. Ya da diğer arama motorlarını seçebilirsiniz.

 

 

  •  Sonra Arama bölümünün yan tarafındaki Arama motorlarını yönet butonuna tıklayın. Varsayılan aram seçenekleri bölümünde Babylon varsa silmek için resimde gözüktüğü gibi üzerine gelin ve X işaretine tıklayın ve kaldırın.

 

  • Artık Google Chrome‘dan Babylon silinmiştir.

Unutmayalım ki; Babylon program olarak da sisteme yüklendiği için Program Ekle/Kaldır kısmından kaldırın ve Program Files dan Babylon dosyasını silin.

Ayrıca Mozilla Firefox kullanıcıları da kaldırmak istiyorsa;

Mozilla Firefox dan Babylon Kaldırmak – Resimli Anlatım konumuzdan yararlanabilirler.

Google Chrome dan Babylon Kaldırmak İçin Yorum Yap