Google Chrome İçinde İnternet Explorer Kullanma

Bazı web siteleri sadece İnternet Explorer üzerinde normal şekilde çalışır. En çok bu tür web siteler kurumsal şirketlerin intranet olanlarıdır. Eğer Google Chrome kullanıyorsanız yine de bu tür web siteleri açmak ve keşfetmek için Chrome içerisinde İnternet Explorer‘ı kullanabilirsiniz.

Google Chrome da, İnternet Explorer kullanabilmek için, tarayıcı uzantısı yüklemeniz gerekir. IE Tab uzatma kurulduktan sonra, İnternet Explorer açmak  zorunda kalmadan İnternet Explorer (tarayıcı kontrol nesnesi ile) kullanmaya başlayabilirsiniz. Sadece Google Chrome da adres çubuğunun yanında görünen IE simgesini vardır. Chrome için eklenti kurduktan sonra IE sekme simgesi belirir. Varsayılan olarak, Chrome da IE 7 kullanabilirsiniz. Daha sonra İnternet Explorer sürümleri bilgisayarınızda yüklü varsa, İnternet Explorer açmadan IE 9 hatta IE 8 de kullanabilirsiniz. Ayrıca IE Tab yardımı ile İnternet Seçenekleri de yapılandırabilirsiniz.

IE Tab uzantısı yüklemek için, Chrome Web Store de  “IE Tab” diye arama yapın. Uzantıyı yüklemek çin Chrome’a Ekle butonuna tıklayın ve onaylamak için Ekle butonuna tıklayın. Kurulum yapıldıktan sonra, Chrome adres çubuğunda sağa doğru IE simgesini görecekseniz.

IE modunda mevcut web sitesi açmak için, IE simgesini tıklayın. Geçerli Web sayfasını görüntülemek için tarayıcı kontrol nesnesi: Google Chrome IE7 (varsayılan olarak) kullanacaktır. Mevcut web sayfasının URL’sini görebileceğimiz bir IE adres çubuğu alacak.

IE sürümünü değiştirmek için tarayıcıda anahtar simgesine tıklayın Araçlar >> Uzantılar seçeneğine tıklayın. Uzantılar arasında IE Tab bulun ve Seçenekler düğmesine tıklayın.

IE Tab özelliklerini buradan ayarlayabilirsiniz. IE 7, IE 8 ve IE 9 mod seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca otomatik olarak İnternet Explorer modda açmasını istediğiniz siteleri ekleyebilirsiniz. Örnek Microsoft sitesi gibi.

Eğer uygulamayı Chrome Web Store de bulmakta zorluk çekiyorsanız aşağıdaki bağlantı linkinden direkt eklentiye ulaşabilirsiniz.

Chrome İçin IE Tab Uzantısı

Google Chrome İçinde İnternet Explorer Kullanma” İçin Bir Cevap

Google Chrome İçinde İnternet Explorer Kullanma İçin Yorum Yap